Wielkanoc 2020

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

"Śniadanie Wielkanocne z dostawą". Możesz dostarczyć wielkanocną paczkę potrzebującym

2020-03-23 18:45

W tym roku Wielkanoc może wyglądać inaczej niż zwykle. Z powodu pandemii koronawirusa Watykan wydał specjalne zalecenia dotyczące świąt. Wiele osób spędzi ten czas z dala od najbliższych. Miasto szykuje w związku z tym szczególną akcję: "Śniadanie Wielkanocne z dostawą". Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

W związku z pandemią koronawirusa Watykan zaleca, by msze święte odbywały się bez udziału wiernych. Procesje odbywające się podczas Wielkiego Tygodnia mają być przeniesione na wrzesień. Należy też zrezygnować z tradycyjnego święcenia pokarmów. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że jego zdaniem do Wielkanocy Polska nie poradzi sobie z koronawirusem.

Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce przygotowuje dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”. Warszawiacy, którzy czują się samotni, osoby starsze, objęte kwarantanną, które zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowani wielkanocną paczką, która z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych trafi pod ich drzwi.

- W Warszawie zawsze możemy liczyć na wolontariuszy. Pomagają mieszkańcom w różnych sytuacjach. Jestem pewien, że obecnie osoby samotne także się na nich nie zawiodą. Nie możemy być razem przy wielkanocnym stole, ale niech nikomu z potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

- Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się wszyscy - wolontariusze fundacji i osoby osamotnione - jest trudna. Pojawiło się mnóstwo ograniczeń związanych z epidemią, ale nie zniknęła rzecz najważniejsza: nasz zapał i serce do tego, by zwłaszcza teraz dotrzeć do najbardziej cierpiących z powodu samotności. Wierzę, że nowa formuła, dostarczania do domów osób samotnych, hermetycznie zapakowanego śniadania świątecznego, umożliwi nam nie tylko dotrzeć do nich z posiłkiem, ale też ze słowem otuchy – mówi Mikołaj Rykowski, założyciel fundacji Wolne Miejsce, organizujący z wolontariuszami od 20 lat Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych, mówi o nowej formule wydarzenia.

Potrzebujesz paczki?

Od 27 marca pod numerem telefonu 22 11 20 244 można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze dostarczą świąteczne śniadanie w Wielkanoc, 12 kwietnia. W paczce znajdą się tradycyjne świąteczne przysmaki oraz upominki.

 Zostań wolontariuszem

Jeśli chcesz pomóc, masz dużo wolnego czasu i możesz podarować go innym, zgłoś się do współorganizacji akcji „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

 - Zapraszamy ludzi dobrego serca, zwłaszcza zmotoryzowanych, bo to dzięki wielu nowym wolontariuszom, zdołamy w niedzielny poranek dotrzeć nawet z kilkoma tysiącami śniadań do potrzebujących - dodaje Rykowski

Zgłoszenie do wolontariatu można dokonać poprzez stronę: www.ochotnicy.waw.pl lub na adres e-mail [email protected].

Sonda
Czy wychodzisz z domu podczas epidemii koronawirusa?
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]