Śledztwo w sprawie sprzedaży przez miasto zabytkowej działki na warszawskim Kamionku! Doszło do niedopełnienia obowiązków?

2020-11-05 12:14
Śledztwo w sprawie sprzedaży przez miasto zabytkowej działki na warszawskim Kamionku! Doszło do niedopełnienia obowiązków?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jest śledztwo w sprawie sprzedaży przez miasto zabytkowej działki na warszawskim Kamionku. Na wniosek stowarzyszenia Miasto Jest Nasze wszczęła je praska prokuratura. Chodzi o teren przy ulicy Stanisława Augusta kupiony przez dewelopera. Budowa apartamentowca już ruszyła. Prokuratura sprawdzi, czy doszło do niedopełnienia obowiązków przez urzędników zajmujących się transakcją

- W toku postępowania zostaną przeprowadzone czynności procesowe w tym przesłuchania świadków, konserwatora zabytków - mówi nam prokurator, Katarzyna Skrzeczkowska. Równolegle śledczy analizują pismo od władz Warszawy w sprawie działki przy ulicy Stanisława Augusta. Tutaj jednak decyzje o zwróceniu się prokuratury do sądu jeszcze nie zapadły.

300 koncentratorów tlenu dostępnych dla mieszkańców regionu, chorujących na koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE