Silny wiatr zerwał konstrukcję namiotu. Trasa Legionowo-Wieliszew całkowicie zablokowana

2020-02-18 17:46 AGO
Silny wiatr zerwał konstrukcję namiotu
Autor: Facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

Silny wiatr zerwał konstrukcję namiotu na boisku piłkarskim w Legionowie. Trasa Legionowo-Wieliszew jest całkowicie zablokowana. Strażacy próbują usunąć namiot z drogi, ale trudne warunki pogodowe utrudniają akcję. Od godziny 13 w całym woj. mazowieckim obowiązują ostrzeżenia IMGW dotyczące silnego wiatru.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 16.25. Silny wiatr zerwał konstrukcje namiotu na boisku piłkarskim znajdującym się przy klubie sportowym w Legionowie. Trasa Legionowo-Wieliszew jest całkowicie zablokowana. Pojazdy są kierowane na objazdy. - Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej. Strażacy próbują usunąć namiot, ale akcja jest utrudniona ze względu na silny wiatr. Powierzchnia tego namiotu jest duża, więc wcale nie jest to proste. Trudno powiedzieć jak długo jeszcze potrwają utrudnienia - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego woj. mazowieckiego. Alert dotyczy silnego wiatru. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 20.00.