Saska Kępa - w tych miejscach UWAŻAJCIE NA SWOJE PSY! Oto mapa zagrożeń dla czworonogów

2021-05-19 11:45
Mapa zagrożeń dla psów
Autor: Eric Sonstroem flickr.com / Zuzanna Paszkiewicz Mapa zagrożeń dla psów

Zatrute jedzenie, mięso nafaszerowane szpilkami, odpadki i zepsuta żywność - to niebezpieczeństwa, jakie czyhają na czworonogi z Saskiej Kępy! Miejsca, w których trzeba szczególnie uważać podczas spacerów z psem, zaznaczono na specjalnej mapie zagrożeń. Znajdziecie ją w naszym artykule.

Mapa zagrożeń dla psów - właściciele i właścicielki czworonogów z Saskiej Kępy koniecznie powinni ją sprawdzić! Okazuje się bowiem, że Saska Kępa ma szczególnie duży problem z przypadkami trucia psów. Zwierzęta podczas spacerów mogą zjeść mięso nafaszerowane trucizną, szpilkami lub szkłem. Czworonogom zaszkodzić może również wyrzucone wprost na ziemię zepsute jedzenie i odpadki. Wszystko to stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia psów! Mapa powstała właśnie po to, by dbać o bezpieczeństwo zwierząt domowych z Saskiej Kępy. Dane potrzebne do jej stworzenia zbierane były od lutego. To wtedy na facebookowych grupach Saskiej Kępy pojawił się post Kamy Wadeckiej, która informowała o inicjatywie. Wiele osób wpisało w komentarzach lokalizacje, gdzie ich psy zjadły coś niebezpiecznego i wymagały interwencji weterynarza. Gotowa mapa zagrożeń dla psów na Saskiej Kępie również trafiła na Facebooka.

Wiadukt trasy Łazienkowskiej sypie się też po praskiej stronie

Mapa zagrożeń dla psów - w tych miejscach powinniście uważać!

Samą mapę przygotowała Zuzanna Paszkiewicz, która informacje od mieszkańców naniosła na plan Saskiej Kępy. Szczególnie niebezpiecznie jest w rejonie między Niekłańską, Walecznych i Kanałem Wystawowym - wiele czworonogów wymagało pomocy weterynaryjnej po tym, gdy zjadły tam odpadki i zatrute lub nafaszerowane szpilkami mięso. Podobnie jest w pobliżu skrzyżowania Lizbońskiej z Afrykańską oraz na ulicach odchodzących od Ateńskiej. Poniżej zamieszczamy stworzoną przez Zuzannę Paszkiewicz mapę z zaznaczonymi wszystkimi niebezpiecznymi dla czworonogów lokalizacjami na Saskiej Kępie.

Truciciele z Saskiej Kępy będą tropieni

Mapa to nie jedyna inicjatywa właścicielek i właścicieli psów z Saskiej Kępy. We wpisie Kamy Wadeckiej czytamy o powstającej grupie, której zadaniem będzie tropienie trucicieli zwierząt. Chętni mogą się zgłaszać w komentarzach pod postem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE