Bez szans na 700 plus. Rząd o zmianach w 500 plus [TYLKO U NAS]

2022-06-24 9:51
Premier i rzecznik rządu
Autor: flickr.com/premierrp Nie ma w planach waloryzacji 500 plus - mówi rzecznik rządu

Nie mamy dobrych informacji dla rodziców. Choć przez ostatnie tygodnie media spekulowały, że świadczenie Rodzina 500 plus zmieni się w 700 plus, to rzecznik rządu wyklucza taki scenariusz. - Nie ma w planach waloryzacji 500 plus. W tej chwili rząd skupia się na budowaniu rezerw finansowych - powiedział w rozmowie z eska.pl Piotr Müller.

To już pewne! W najbliższych miesiącach nie będzie zmian w programie Rodzina 500 plus. W ostatnich tygodniach media spekulowały, że ze względu na wysoką inflację i kryzys gospodarczy, 500 plus zmieni się w 700 plus. Mamy oficjalny komentarz w tej sprawie.

500 plus waloryzacja. Komentarz rzecznika rządu

- Nie ma w planach waloryzacji 500 plus. W tej chwili rząd skupia się na budowaniu rezerw finansowych. Wszelkie możliwe nadwyżki muszą być zabezpieczane na trudny czas jesieni i zimy. Działania wojenne Rosji mogą spowodować kolejne wstrząsy na rynkach paliw i gazu. Musimy budować odpowiedni bufor, żeby zabezpieczyć się na ten okres - podkreślił w rozmowie z eska.pl rzecznik rządu Piotr Müller.

ZUS wciąż czeka na wnioski o "500 plus". Warto się pospieszyć

Jak dodał, "tarcze antyinflacyjne to duży koszt dla budżetu państwa". - Ich działanie jest bardzo ważne. Dlatego skupiamy się na tych instrumentach przeciwdziałania inflacji - zaznaczył. 

"Niższe podatki to zysk w portfelach polskich rodzin"

- W tym roku zdecydowaliśmy się na rekordowa obniżkę podatków na początku roku oraz w drugim kroku od 1 lipca. To kolejne miliardy złotych, które pozostają w portfelach Polaków. 1 lipca podatek dochodowy zostanie obniżony z 17 do 12 procent. A na początku roku podwyższyliśmy dziesięciokrotnie kwotę wolną od podatku. To określone koszty dla budżetu państwa, ale zysk w portfelach polskich rodzin - dodał.

- Pamiętajmy również, że w ostatnich latach wydaliśmy blisko 200 miliardów złotych na wsparcie na ratowanie miejsc pracy w związku z epidemią koronawirusa. Dzięki temu pomimo ogromnych, globalnych wstrząsów gospodarczych poziom bezrobocia jest w ostatnim czasie na najniższym poziomie w historii i jednym z najniższych w UE. W niektórych krajach unijnych sięga aż kilkunastu procent - podsumował rzecznik rządu.

Harmonogram wypłat 500 plus w Warszawie 2022

Express Biedrzyckiej - Paweł Zalewski: Trzeba ograniczyć 500+
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE