Rząd zapłaci za chryzantemy! Ile wyniesie pomoc dla kwiaciarzy po 1 listopada?

i

Autor: Canva.com Rząd zapłaci za chryzantemy

Rząd zapłaci za chryzantemy! Ile wyniesie pomoc dla kwiaciarzy po 1 listopada?

2020-11-03 9:36

Rząd zapłaci za chryzantemy! Ile wyniesie pomoc dla kwiaciarzy po 1 listopada? W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za kwiaty, których nie udało się sprzedać przez rozporządzenie rządu, sprzedający dostaną większe wynagrodzenie!

Rząd zapłaci za chryzantemy! Ile wyniesie pomoc dla kwiaciarzy po 1 listopada?

Ile Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapłaci producentom tych kwiatów w ramach wsparcia finansowego? Będzie to 20 zł za chryzantemę doniczkową i 3 zł za chryzantemę ciętą.  Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego w Dzienniku Ustaw. Wnioski o pomoc należy zgłaszać do piątku 6 listopada. Każdy z nich zostanie zweryfikowany. Wsparcie udzielane będzie tym firmom, które są mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem.

"Agencja udziela pomocy finansowej na realizację innych zadań wynikających z polityki państwa w zakresie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, (...) posiadaczowi co najmniej 50 sztuk chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku (...) lub 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku"

Rząd zapłaci za chryzantemy! Kiedy kwiaciarze otrzymają wsparcie?

Pomoc będzie wypłacana posiadaczowi chryzantem do 31 grudnia 2020 r. na podstawie złożonych przez niego dokumentów.

Ogromna demonstracja we Wrocławiu. Ulicami przeszedł marsz 8 gwiazd
Sonda
Czy lekarz z pozytywnym wynikiem na koronawirusa, który przechodzi chorobę bezobjawowo, powinien być dopuszczony do pracy z pacjentami?