Rusza łączenie węzła Puławska z węzłem Ursynów. Najpierw likwidacja zawrotki

2021-05-17 16:32
Rusza łączenie węzła Puławska z węzłem Ursynów. Najpierw likwidacja zawrotki
Autor: fot. GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Tak zwana "zawrotka" na trasie S2 Południowej Obwodnicy Warszawy zostanie dziś zamknięta - informuje warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To oznacza, że kierowcy jadący w stronę centrum nie będą mieć do dyspozycji dwóch tras zjazdu. Zamknięcie "zawrotki" pozwoli wykonawcy połączyć istniejący fragment trasy z nowo budowanym odcinkiem przez Ursynów.

Raport z anteny 17.05, godz.10

Tak zwana "zawrotka" na trasie S2 Południowej Obwodnicy Warszawy będzie od dziś zamknięta

Taką informację przekazał warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To oznacza, że kierowcy jadący w stronę centrum nie będą mieć do dyspozycji dwóch tras zjazdu.

- Po zamknięciu tymczasowej zawrotki, kierowcy jadący S2 od strony Poznania, chcąc pojechać do centrum Warszawy na węźle Puławska, będą korzystać tylko z ronda zlokalizowanego pod wiaduktami trasy S2 - mówi rzecznik Małgorzata Tarnowska.

Czytaj także: Konserwator chce przeniesienia "żółtych szaf" z mostu Poniatowskiego. Bo "są nieestetyczne"

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Zamknięcie "zawrotki" pozwoli wykonawcy połączyć istniejący fragment trasy z nowo budowanym odcinkiem przez Ursynów. - Wykonawca będzie układał ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni na trasie głównej oraz na dwóch łącznicach węzła Puławska. Następnie wykona oznakowanie poziome i pionowe oraz zamontuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto prowadzone będą roboty brukarskie - dodaje Tarnowska.

Tymczasem trwają prace wykończeniowe w tunelu pod Ursynowem. Od grudnia kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka S2 Wilanów - Lubelska wraz z nowym mostem przez Wisłę.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE