Rowery miejskie w Warszawie: Kiedy rusza sezon 2021 na veturilo? [CENNIK]

2021-02-26 16:18 STAN
 Rowery miejskie w Warszawie: Kiedy rusza sezon na veturilo? [CENNIK]
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rowery miejskie w Warszawie: Kiedy rusza sezon na veturilo?

Wkrótce rusza sezon na rowery miejskie w Warszawie! Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, czy w tym roku będziemy mogli skorzystać z systemu veturilo. Teraz to już pewne! Już niedługo będziemy mogli wypożyczyć rowery miejskie tak, jak w poprzednich latach! Jak z nich korzystać? Czy zmienił się operator? Ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego w Warszawie? Kiedy rusza sezon na veturilo?

Spis treści

  1. Veturilo 2021: Kiedy początek sezonu?
  2. Ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego w Warszawie? [CENNIK VETURILO]

Jeszcze do niedawna sezon veturilo 2021 stał pod znakiem zapytania. Skończyła się umowa z poprzednim operatorem i pojawiły się problemy z wyborem nowego. W końcu miasto zdecydowało się podpisać umowę tymczasową na rok, z tą samą firmą, która dostarczała rowery miejskie w poprzednich latach.

Veturilo 2021: Kiedy początek sezonu?

Sezon na rowery miejskie rozpocznie się zgodnie z planem, czyli 1 marca 2021 r.oku! Z budżetu miasta zostanie sfinansowanych 300 stacji, w których na mieszkańców czekać będzie dokładnie 4560 tradycyjnych rowerów miejskich. Oprócz tego, tak jak dotychczas, dostępne będą osobne stacje zawierające:

  • rowery ze wspomaganiem elektrycznym (10 stacji)
  • i dziecięce (6 stacji).

Ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego w Warszawie? [CENNIK VETURILO]

Cena wypożyczenia roweru miejskiego w Warszawie zależy od czasu, na który chcemy go wypożyczyć. Przede wszystkim, należy pamiętać, by aby konto było aktywne, musi się na nim znajdować co najmniej 10 złotych. Później opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem:

  • do 20 minut - za darmo,
  • od 21 do 60 minuty - 1 zł,
  • druga godzina - 3 zł,
  • trzecia godzina - 5 zł,
  • czwarta i każda następna godzina - 7 zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mimo dodatnich temperatur wędkarze wchodzą na lód