WARSZAWA - rekrutacja do liceów, techników i szkół branżowych 2021 [INFORMATOR]

2021-05-14 15:38
Rekrutacja 2021
Autor: pixabay.com Rekrutacja 2021

Warszawskie licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe startują z naborem! Od 17 maja uczniowie i uczennice po podstawówce mogą składać wnioski o przyjęcie do warszawskich szkół. W naszym artykule sprawdzicie najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji.

Rekrutacja do liceów, techników i szkół branżowych - uruchomienie naboru do tych rodzajów szkół zaplanowano na 17 maja. Z rekrutacją startują też placówki na terenie Warszawy. Uczniowie i uczennice mogą wybierać spośród bogatej oferty szkół ponadpodstawowych na terenie stolicy. W roku szkolnym 2021/2022 przygotowano około 21 tysięcy miejsc. Najwięcej, bo aż 13 803 miejsc czeka na młodzież w warszawskich liceach ogólnokształcących. Stołeczne technika oferują 5968 miejsca, a szkoły branżowe I stopnia – 1198 miejsc. Miasto przygotowało specjalny przewodnik, w którym znajdują się między innymi krótkie opisy zawodów, wykaz techników, szkół branżowych I stopnia, liceów ogólnokształcących oraz mapy z zaznaczonymi lokalizacjami poszczególnych szkół w Warszawie. Koniecznie sprawdźcie terminy i inne ważne informacje dotyczące rekrutacji w Warszawie.

Ruszyły szczepienia na stadionie Legii

Rekrutacja tylko przez internet

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Warszawie będzie prowadzona wyłącznie przez internet za pośrednictwem strony https://warszawa.edu.com.pl. Ósmoklasiści i ósmoklasistki ze warszawskich szkół zalogują się loginami i hasłami, które otrzymają w swojej szkole podstawowej. Uczniowie i uczennice z innych szkół i miejscowości będą musieli założyć konto samodzielnie.

Składanie dokumentów

Na stronie urzędu miasta czytamy: - Wydrukowany i podpisany wniosek kandydat będzie składał w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów. Można będzie to zrobić osobiście, przesłać skany mailem na adres podany na stronie internetowej szkoły lub złożyć bezpośrednio w systemie elektronicznego naboru.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Warszawie - najważniejsze terminy

Jak długo trwa nabór do warszawskich szkół ponadpodstawowych? Kiedy są sprawdzany dla kandydatów i kandydatek? Do kiedy trzeba dostarczyć świadectwo? Listę najważniejszych terminów znajdziecie poniżej.

  • 17.05 - 21.06 - składanie wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej.
  • 17-31.05 - składanie wniosków o przyjęcie do klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych
  • 1-14.06 - sprawdziany uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych i próby sprawności fizycznej (terminy sprawdzianów ustalają dyrektorzy). Wyniki zostaną ogłoszone do 17 czerwca.
  • 25.06 - 14.07 - dołączanie do wniosków o przyjęcie świadectw ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty
  • 22.07 - ogłoszenie listy zakwalifikowanych kandydatów i kandydatek
  • 2.08 - ogłoszenie listy przyjętych kandydatów i kandydatek
  • 3.08 - Postępowanie uzupełniające w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Rekrutacja w Warszawie - informator dla kandydatek i kandydatek

Kandydatki i kandydaci kończący szkołę podstawową mogą skorzystać z informatora poświęconego warszawskim szkołom. Znaleźć go można pod adresem edukacja.warszawa.pl.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE