Ratusz nie odśnieża ścieżek, do akcji wkracza Cyklozaur! Aktywista zbudował pług [WIDEO]

2021-02-04 11:04
Cyklozaur odśnieża Warszawę! Rowerowy pług wkroczył na ścieżki rowerowe [WIDEO]
Autor: YouTube/Cyklozaur, zrzut ekranu Cyklozaur odśnieża Warszawę! Rowerowy pług wkroczył na ścieżki rowerowe [WIDEO]

Stołeczny ratusz w tym roku nie odśnieża ścieżek rowerowych. Dlatego do akcji wkroczył Cyklozaur. Rowerzysta z Warszawy stworzył własny pług, połączył go z rowerem i odśnieża ścieżki na własną rękę. Zobacz wideo!

Wywożenie śniegu z Białegostoku

Warszawa nie odśnieża ścieżek rowerowych: Dlaczego?

Już na początku zimy Warszawski ratusz informował, że w tym roku nie będzie odśnieżał ścieżek rowerowych. Urzędnicy stwierdzili, że w czasie pandemii budżet nie jest za wysoki, a ich zdaniem, w mieście są pilniejsze inwestycje niż odśnieżanie ścieżek. Pomysł skrytykowali aktywiści, a rowerzyści... wzięli sprawy w swoje ręce - dosłownie!

Cyklozaur odśnieża Warszawę!

Rowerowy aktywista postanowił zbudować własny pług do odśnieżania ścieżek rowerowych. - Jazda tym ustrojstwem to mordęga, ale... działa! Na asfalcie hałasuje niemiłosiernie, wzbudza zainteresowanie. Najłatwiej pług ciągnie się po lodzie lub dobrze ubitym śniegu, chociaż jest to bez sensu - informuje autor nagrania.

Czytaj także: Miasto nie będzie odśnieżało ścieżek rowerowych. Aktywiści krytykują decyzję miasta

Jak został zbudowany pług?

Pług został wykonany z:

  • kawałka rury wentylacyjnej,
  • profili do płyt gipsowo-kartonowych,
  • wkrętów samowiercących do metalu,
  • małej palety,
  • sznurka,
  • taśmy ostrzegawczej.

- Koszt wykonania to około 10 złotych. Materiały pozyskano z odpadów budowlanych, kupić trzeba było taśmę i sznurek. Czas wykonania to około 60 min - informuje rowerzysta.

Czytaj także: Kolejny wypadek na Sokratesa. To tam w 2019 r. kierowca zabił pieszego na pasach

- 4 kilometry 300 metrów, zima, -5 stopni, pot się ze mnie leje - podsumował na nagraniu Wojciech Galeński. - Arktika to nazwa radzieckiego lodołamacza atomowego, pierwszy, który dotarł na biegun północny. Cyklozaur dotarł swoim pługiem aż na Sadybę - dodaje autor filmu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE