Raper Eldo przewodnikiem po Warszawie. Znamy szczegóły niecodziennego wydarzenia

2022-11-08 18:17
SpacerPraga
Autor: Jakub Husarz

Przejdą się po Pradze, by warszawiacy mogli propagować lokalną historię. Mowa o "Spacerze po Warszawsku", czyli inicjatywie, która organizuje spacery po dzielnicach stolicy z pomocą znanych raperów. Jednym z przewodników najbliższego spotkania będzie Leszek Kaźmierczak, znany jako Eldo.

Eldo - autor takich utworów jak "Granice", czy też "Mędrcy z kosmosu", ma swoją przeszłość nie tylko jako raper, ale także jako przewodnik.

- Tym razem zaprosiłem do tego spaceru Eldo czyli człowieka, który nie tylko jest licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie, to też znawcą praskiej strony. Nie wyobrażałem sobie innego wyboru - mówił Łukasz Ostoja-Kasprzycki, organizator eventu, który odbędzie się w niedzielę, 13 listopada o godzinie 11:00.

Dodaje także, jaka będzie trasa tego spaceru. Nie zabraknie ciekawostek, nietuzinkowych miejsc, ludzkich historii.

- Przejdziemy się takimi ulicami jak Ząbkowska, pozaglądamy w bramy ulicy Brzeskiej. Wejdziemy do najdłuższego bloku w Warszawie. Zwiedzimy kilka kapliczek, kilka odbojów bramnych z XIV w. - zapowiada Ostoja-Kasprzycki.

Do facebookowego wydarzenia dołączyło już prawie 800 osób. W spacerze z przewodnikiem Eldo można będzie uczestniczyć za darmo.

Taksówkarz zrobił to na oczach policjantów! Mundurowi włączyli koguty i ruszyli za nim

Quiz. Jedzenie na literę R

Pytanie 1 z 12
Rumsztyk tradycyjnie przygotowuje się z:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE