Rafał Trzaskowski

i

Autor: PAP/Piotr Nowak Rafał Trzaskowski

Rada Warszawy głosuje nad wotum zaufania dla prezydenta. Decyzje zapadły.

2022-06-24 7:58

Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy radni udzielili wotum zaufania prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu. Za głosowało 39, a przeciw 18 radnych.

Aktualizacja: Radni udzielili wotum zaufania Prezydentowi

Po trwających od rana obradach radni udzielili prezydentowi Warszawy wotum zaufania z tytułu rozpatrzenia "Raportu о stanie miasta". Za głosowało 39 radnych, przeciw - 18.

Przegląd budżetu w raporcie o stanie miasta

Z raportu o stanie miasta dołączonego do projektu uchwały ws. wotum zaufania do Trzaskowskiego wynika, że w ubiegłym roku dochody miasta wyniosły 21 mld 595 mln zł, zaś wydatki 20 mld 285 mln zł. W budżecie na koniec 2021 r. pozostała nadwyżka 1 mld 309 mln zł. Największe nakłady inwestycyjne stanowiła realizacja budowa II linii metra - 640 mln zł, następnie dokapitalizowanie spółki Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. - 100 mln, na trzecim miejscu znalazła się budowa Szpitala Południowego - 97,5 mln zł. Na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej przeznaczono 68,5 mln zł, a na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w rejonie ul. Nowaka-Jeziorańskiego 38,5 mln zł. Zadłużenie Warszawy osiągnęło w zeszłym roku 5 mld 811 mln zł, co daje średnie zadłużenie jednego mieszkańca 3 239 zł.

Żyję z zespołem Downa: “W pracy poznałam mojego idola”

W środę podczas konferencji prasowej zorganizowanej na dzień przed sesją Rady Warszawy, która będzie obradowała nad absolutorium wykonania budżetu, politycy Solidarnej Polski dokonali podsumowania realizacji obietnic inwestycyjnych składanych przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Wiceminister sprawiedliwości i były radny Warszawy Sebastian Kaleta podkreślił, że od wielu miesięcy Rafał Trzaskowski skarży się, że Warszawa ma za mało środków, tymczasem w 2021 roku budżet Warszawy to 21,5 mld zł, z czego niemal 14 mld to subwencje rządowe, PIT i CIT. To jest dwa razy więcej niż w 2015 roku.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!