Punkt PESEL na Stadionie Narodowym zakończy działalność - wiemy, kiedy

2022-06-03 8:31
Stadion PGE Narodowy
Autor: Filip Bramorski flickr.com Stadion PGE Narodowy

Punkt wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym jest wygaszany, swoją działalność zakończy 9 czerwca. Po tym terminie załatwianie spraw będzie możliwe w Delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich znajdujących się w Urzędach Dzielnic m.st. Warszawy - poinformował w czwartek stołeczny ratusz.

Coraz mniejsze zainteresowanie uchodźców

Punkt na Stadionie otwarty został 19 marca 2022 r. i zakończy swoją działalność po osiemdziesięciu trzech dniach funkcjonowania. "W sumie wydano już ponad 111 000 numerów PESEL na terenie Warszawy" - przekazał ratusz. Powodem zamknięcia punktu jest coraz mniejsze zainteresowanie uchodźców. Dlatego od wtorku, 7 czerwca 2022 r. realizacja tego zadania powróci do dzielnicowych Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich. W ograniczonym zakresie do 9 czerwca 2022 r. obsługa na Stadionie Narodowym będzie się jeszcze odbywać, pozwoli to uniknąć dezorganizacji pracy Urzędu i logistycznych trudności dla uchodźców z Ukrainy.

Skandaliczne warunki w warszawskim oddziale psychiatrycznym dla dzieci

PGE Stadion Narodowy był dotąd także miejscem, w którym obywatele Ukrainy po dokonaniu nadania numeru PESEL mogli załatwić inne formalności, np. założyć konto w banku, czy ubiegać się o świadczenia rodzinne z ZUS. Działalność tych punktów również zostanie zakończona 9 czerwca.

Od początku wojny funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych z Ukrainy do Polski 3,771 mln osób. W środę do Polski z Ukrainy wjechało 21,4 tys. osób, a w czwartek do godziny 7 rano 6,7 tys. osób. W środę na Ukrainę wyjechało 27 tys. osób.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE