Przywłaszczyli plecak 10-latka. Za zwrot zażądali pieniędzy

2022-10-12 14:56
Plecak
Autor: pixabay.com

Plecak znalazła 28-latka, a jej 43-letni partner wpadł na pomysł, jak na tym zarobić. Gdy matka chłopca odmówiła zapłaty, mężczyzna zagroził, że wyrzuci plecak do śmietnika.

Wszystko zaczęło się w chwili, gdy 10-latek zapomniał o plecaku na przystanku przy ul. Pejzażowej. Znalazła go 28-latka, która wraz ze swym partnerem utrzymywała się z dorywczych prac i drobnych kradzieży. 43-latek uznał, że to dobra okazja do zdobycia kilku złotych. Na plecaku znalazł numer telefonu matki chłopca i nawiązał połączenie. Kobieta usłyszała żądanie zapłaty za zwrot znaleziska. Gdy odpowiedziała, że przecież plecak należy do małego chłopca, mężczyzna zagroził wyrzuceniem tornistra do śmieci. Kolejnych telefonów już nie odbierał. Zdesperowana matka postanowiła zgłosić sprawę na policję.

Nieuczciwym znalazcom został tylko bidon

Mundurowi szybko ustalili, gdzie przebywa podejrzana para. Kobietę i mężczyznę policjanci zastali w jednym z hosteli w Józefosławiu. W trakcie przeszukania odkryto bidon należący do chłopca. 43-latek tłumaczył, że po rozmowie z kobietą przestraszył się konsekwencji i pozostawił plecak na ławce przy ul. Targowej. Gdy zdecydował się wrócić po znalezisko, w tornistrze był już tylko bidon. Plecaka niestety nie udało się odzyskać, a nieuczciwy znalazca twierdził, że nie wie, gdzie jest cała jego zawartość. Para została zatrzymana. Następnego dnia oboje usłyszeli zarzuty przywłaszczenia, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

Łabędź Leonidas w tarapatach

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE