Przynieś ulubioną książkę i weź udział w "Czytaniu na trawie" oraz niezwykłym spektaklu dźwięku i światła!

2022-06-06 11:34
Przynieś ulubioną książkę i weź udział w „Czytaniu na trawie”
Autor: materiały promocyjne

Nie masz planów na najbliższy weekend? Wpadnij do parku przed stołecznym pałacem Królikarnia. Tam w sobotę (11 czerwca) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie czytelnicze pt. „Czytanie na trawie”. Na uczestników czeka wiele ciekawych atrakcji – finałową będzie mapping 3D – niezwykły spektakl dźwięku i światła. Szczegóły poniżej.

Spektakularne widowisko multimedialne – mapping, który „ożywi” budynek Królikarni, wystartuje punktualnie o 21.30. Do realizacji pokazu wykorzystana zostanie najnowocześniejsza technologia videomappingu 3D, dzięki której trójwymiarowy obraz wpisze się w architekturę budynku muzeum i otaczającej go przestrzeni parku. Narodowe Centrum Kultury zaprasza uczestników w niezwykłą podróż z Xawerym i jego przyjacielem Molem Książkowym, którzy opowiedzą o tym, jak wspaniałe jest czytanie.

To jednak nie wszystko. Oprócz finałowej atrakcji, od godziny 16.00 trwał będzie cykl wydarzeń towarzyszących. Wśród nich m.in. rozmowy o książkach z udziałem ambasadorów NPRCz 2.0: Antkiem Smykiewiczem, Ewą Gawryluk, Kazikiem Mazurem, Katarzyną Majgier, Barbarą Supeł, Buslavem oraz Wojtkiem Urbańskim z zespołu Rysy. Na uczestników będzie czekała też fotobudka, boule oraz literacka gra terenowa „Zaczytany ogród”, podczas której uczestnicy będą odkrywać, co się dzieje w mózgu w trakcie czytania i dowiedzą się, dlaczego czytanie jest niezwykle efektywnym treningiem dla ludzkiego umysłu.

Do dyspozycji będą dwie specjalnie przygotowane strefy: wymiany książek oraz relaksu i dobrej lektury. Dla aktywnych uczestników Narodowe Centrum Kultury przygotowało nagrody – niespodzianki. By wziąć udział w „Czytaniu na trawie”, wystarczy zabrać ze sobą książkę – będzie ona „biletem” wstępu na wydarzenie. Na stoisku NPRCz 2.0 będzie można wymienić własną książkę na inną, a także dowiedzieć się o działaniach realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Nie zapomnij odwiedzić także wystawy „Cyrk” w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Znajdziesz tam ponad 150 obrazów, rysunków i grafik o tematyce związanej ze sztuką cyrkową. Eksponaty w większości pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Dla uczestników „Czytania na trawie” wystawa będzie dostępna nieodpłatnie.

Więcej zapowiedzi ciekawych wydarzeń w Warszawie znajdziesz na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury oraz  fanpage'u.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE