"Przejazdy po Warszawie są za drogie". Co z abonamentem dla osób z niepełnosprawnościami?

2021-02-18 19:31
Przejazdy po Warszawie są za drogie. Co z abonamentem dla osób z niepełnosprawnościami?
Autor: Pixabay

Przejazdy po mieście są za drogie - mówią osoby z niepełnosprawnościami! W Warszawie od stycznia jeden przejazd specjalnym samochodem z windą lub pochylnią kosztuje nie jak do tej pory - piętnaście złotych, a dwadzieścia. W dalszej części tekstu przeczytasz o planach związanych z przejazdami osób z niepełnosprawnościami.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Przejazdy dla osób z niepełnosprawnościami

Ceny rosną, a osoby z niepełnosprawnościami dopytują - kiedy w końcu będzie abonament? A chodzi o przewóz osób, dla których przejazd specjalnym pojazdem to często jedyne wyjście. Od stycznia cena za jeden przejazd „od drzwi do drzwi” - z piętnastu złotych, zmieniła się na dwadzieścia. To przy codziennym korzystaniu sporo.

- Gdybym ja musiał jeździć do pracy codziennie, to 40 złotych dziennie to jest 200 złotych tygodniowo. Razem to 800 złotych miesięcznie. Kto by na to zarobił? - mówi Dominik Wietrak, który korzysta z tego typu usług

Czytaj także: Bielańscy strażacy będą mieć nową siedzibę. Rada Warszawy przekazała działkę na Młocinach

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Abonament na przejazdy 

W marcu stołeczny ratusz miał wprowadzić abonament, dzięki któremu częste przejazdy na rehabilitację czy do pracy okazałyby się tańsze. Cena ma wynieść 180 złotych miesięcznie za minimum 32 przejazdy. Zmieni się jednak termin:

- Wprowadzenie przejazdów abonamentowych nastąpi po wyłonieniu jednego operatora usług, który będzie odpowiedzialny zarówno za transport specjalistyczny jak i osobowy. Miasto Stołeczne Warszawa wdroży wówczas także specjalną procedurę kwalifikacyjną do przejazdów abonamentowych. Nastąpi to oczywiście niezwłocznie po zakończeniu procedur przetargowych - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza

Według ratusza z abonamentu ma skorzystać około stu osób. Z kolei ceny za pojedyncze pojazdy nie zmienią się w ciągu najbliższych dwóch lat.

Czytaj także: Jan Paweł II, abp. Głódź i Hoser bez honorowego obywatelstwa? To kolejna próba odebrania tytułu

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Uncharted, Far Cry, Assassin's Creed. W co grać czekając na nowego Tomb Raidera? | ESKA XD - Blogier #16
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE