Program "Dobry Start". Kończy się czas na składanie wniosków o świadczenie. Jak to zrobić?

2020-11-16 19:13
Program Dobry Start. Kończy się czas na składanie wniosków o świadczenie. Jak to zrobić?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Program "Dobry Start". Kończy się czas na składanie wniosków o świadczenie. Jak to zrobić?

Rządowy program "Dobry Start" jest skierowany do polskich rodzin. Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że do końca listopada rodzice uczących się dzieci mogą składać wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia. Jak złożyć wniosek o pieniądze z programu "Dobry Start"?

Autobusy wyposażone w tlen zamiast karetek. Tak będą wozić zakażonych

Program "Dobry Start": Ile pieniędzy można otrzymać?

Rządowy program "Dobry Start" jest skierowany do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Jest to wsparcie w wysokości 300 złotych na wszystkich uczniów, którzy rozpoczynają rok szkolny. Rodziny otrzymują wniosek bez względu na dochód.

Czytaj także: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy: Kiedy wraca? Komu przysługuje? Jak go zdobyć?

Program "Dobry Start": Komu przysługuje świadczenie?

Świadczenie "Dobry Start" otrzymają rodzice dzieci w wieku szkolnym bez względu na dochody. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Program "Dobry Start": Jak złożyć wniosek o świadczenie?

Warunkiem otrzymania świadczenia "Dobry Start" jest złożenie wniosku w tej sprawie. Można to zrobić:

  • online za pośrednictwem strony https://empatia.mpips.gov.pl,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • przez portal PUE ZUS,
  • drogą tradycyjną w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

W tym roku do świadczenia uprawnionych jest 4,5 mln uczniów, a roczny koszt wypłaty wyprawek to ok. 1,4 mld zł. Termin składania wniosków mija 30 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE