prognoza pogody imgw

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE; IMGW (screen)

Prognoza pogody dla Warszawy. IMGW prognozuje poważne ostrzeżenia

2023-02-17 18:42

Prognoza pogody dla Warszawy okazuje się naprawdę niepokojąca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada wydanie ostrzeżeń, które będą obowiązywały 17 i 18 lutego. Czego dokładnie powinni się spodziewać mieszkańcy miasta?

Prognoza pogody dla Warszawy

Najbliższe dni w Warszawie będą stosunkowo ciepłe. Termometry wskażą nawet 7 stopni Celsjusza. W weekendowe noce temperatura również pozostanie dodatnia. Nie oznacza to jednak, że pogoda nie da warszawiakom w kość.

Ostrzeżenia IMGW - silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje bowiem wydanie ostrzeżeń dla stolicy i okolic. Od godz. 7:30 w piątek, 17 lutego do godz. 7:30 w niedzielę, 19 lutego pojawią się żółte alerty 1. stopnia przed silnym wiatrem.

Czytaj również: Uwaga, miliony Polaków dostaną ważnego SMS-a. RCB wysyła alert

IMGW zachęca, aby na bieżąco sprawdzać prognozę pogody oraz wydawane komunikaty, gdyż może się zrobić naprawdę niebezpiecznie. Co dokładnie oznaczają prognozowane ostrzeżenia? 

Jak zaznaczają synoptycy, żółte alerty "dotyczą wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia". - Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania - podkreślono.

W przypadku silnego wiatru może dojść konkretnie do "uszkodzenia budynków, dachów; szkód w drzewostanie, łamania gałęzi i drzew; utrudnień komunikacyjnych".

IMGW mapa

i

Autor: IMGW (screen)
Cięcia w komunikacji miejskiej w Warszawie. Ratusz wprowadza rozkład na ferie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE