Prognoza pogody. Alerty IMGW dla Warszawy? Padła konkretna data

2022-07-27 14:42
Prognoza pogody. Alerty IMGW dla Warszawy? Padła konkretna data
Autor: IMGW screen

Prognoza pogody na nadchodzący weekend nie będzie niestety rozpieszczała mieszkańców stolicy. Jak wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już wkrótce wprowadzony może zostać alert 2. stopnia przez intensywnymi opadami deszczu. Miałby on obowiązywać w sobotę i niedzielę.

Wszyscy, którzy czekają na słoneczny weekend, mogą się niestety rozczarować. W stolicy najpewniej nie będzie bowiem tak ciepło, jak mogliby sobie wymarzyć ci, którzy kochają aktywny wypoczynek.

Czytaj także: Szykują się utrudnienia. 9 linii autobusowych pojedzie objazdami

Prognoza pogody dla Warszawy. Czeka nas weekend z deszczem?

W czwartek 28 lipca pogoda będzie jeszcze dopisywała. Temperatury sięgną poziomu 24 stopni Celsjusza, na niebie zobaczymy pełne słońce. W piątek 29 lipca będzie nawet cieplej - do 26 stopni Celsjusza. Niestety wszystko zmieni się już dzień później, w sobotę.

Z interaktywnej mapy pogodowej IMGW wynika, że na 30 lipca prognozowane jest wprowadzenie ostrzeżeń 2. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Te miałyby wejść w życie o godzinie 7:30 i potrwać co najmniej do 7:30 w poniedziałek.

Co ważne, deszcz ostatecznie sprawi, że zrobi się znacznie chłodniej. Na sobotę prognozowane jest maksymalnie 21 stopni Celsjusza, a na niedzielę - jedynie 17 stopni Celsjusza w szczycie.

Pociąg "Słoneczny" wrócił na trasę z Warszawy do Gdyni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE