Powstała interaktywna bajka dla dzieci! Przez zabawę promuje szacunek i empatię

2020-12-03 19:53
Powstała interaktywna bajka dla dzieci! Przez zabawę promuje szacunek i empatię
Autor: hurracyrk.pl, zrzut ekranu Powstała interaktywna bajka dla dzieci! Przez zabawę promuje szacunek i empatię

Przez zabawę promuje wśród najmłodszych empatię i szacunek. Warszawska fundacja stworzyła interaktywną bajkę o walorach edukacyjnych, która rozwija potencjał dzieci. Akcja bajki dzieje się w cyrku, a dzieci mają wpływ na jej przebieg.

Bajka na sen - kołysanki dla dzieci

Niesie radość, otwiera na inność

Nazywa się Hurra, cyrk!, akcja dzieje się w cyrku, a dzieci mają wpływ na jej przebieg! Wykonują zadania, które rozwijają logiczne myślenie. Jest napisana, narysowana i udźwiękowiona tak, by nieść radość i otwierać na inność. Zdaniem pomysłodawców to właśnie cyrk jest szczególnym miejscem, w którym można odkryć i rozwinąć drzemiący w nas potencjał.

- To pierwsza interaktywna bajka w Polsce, która niesie radość! Chcieliśmy w niej zawrzeć uniwersalne wartości tak, żeby dzieci uczyły się najlepszych wzorców poprzez zabawę - mówi Paulina Chodnicka, pomysłodawczyni bajki z Fundacji Odskocznia i podkreśla, że interaktywna cyrkowa opowieść ma zaszczepiać wśród dzieciaków wartości takie jak empatia czy wzajemny szacunek.

Czytaj także: Rower zaparkujesz pod ziemią. Powstaje pierwszy w Polsce automatyczny garaż dla rowerów!

Cyrk zdalnie w szkole

Fundacja prowadzi też zdalne warsztaty cyrkowe dla dzieciaków z warszawskich szkół. W czasie pandemii odbywają się w ramach lekcji WF lub godzin wychowawczych.

- Zajęcia są pierwszym zetknięciem uczestników ze sztuką cyrkową. Pozwalamy zaznajomić się z rekwizytami takimi jak: bojki, maczugi, monocykle, szczudła itp. Staramy si pokazywać dzieciom, że mnóstwo w tym frajdy! - dodaje Chodnicka.

Żeby dowiedzieć się więcej o cyrkowych warsztatach zajrzyjcie na stronę odskoczniastudio.pl, a interaktywną cyrkową bajkę znajdziecie pod adresem hurracyrk.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE