Pomóż kaczkom walczyć z nałogiem. Niecodzienny apel przy Jeziorku Czerniakowskim

2021-06-14 20:13
Niecodzienne znaki przy Jeziorku Czerniakowskim
Autor: Ewa Sas

To profilaktyka uzależnień w kaczym wydaniu. Nad Jeziorem Czerniakowskim pojawiły się znaki przestrzegające przed wyrzucaniem niedopałków na plażę. Jak głosi napis - wszystko po to, by pomóc kaczkom walczyć z nałogiem, gdyż te przychodzą tu w nocy i dopalają niedopałki.

Awaria wodociągowa w alei Waszyngtona! Woda podmywa torowisko

Zakaz w humorystycznym wydaniu

Po niecodzienne rozwiązanie sięgnął OSiR Mokotów. Wzdłuż plaży pojawiły się trzy znaki z wizerunkiem kaczki... palącej papierosy.

"Prosimy nie wrzucaj niedopałków papierosów na plażę. Kaczki przychodzą w nocy, żeby je dopalić. Chcemy im pomóc pozbyć się nałogu" - głoszą tabliczki.

To zabawne przedstawienie jednego z zakazów, jakie obowiązują na terenie plaży - zakazu śmiecenia. Bo nie na każdego działa rygorystyczny przepis. - Pamiętajmy, że to jest wodny rezerwat przyrody. Chrońmy go i chrońmy wszystkie żyjące tam stworzenia - mówi Monika Chrobak, rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Mokotów.

Mieszkańcy przyznają, że wieczorami spotkać można kaczki, które spacerują wzdłuż jeziorka.- Te niedopałki wpadają do jeziorka. Przecież z kaczkami może być tak samo, jak z rybami, które po wyłowieniu okazują się być pełne plastiku, który ludzie wyrzucili do wody - zauważa jeden z mieszkańców.

Kolejne znaki przed nami

Czy znaki przyniosą efekt - czas pokaże. Pewne jest, że nie umykają uwadze plażowiczów.- Bardzo dobry pomysł, trzeba dbać o środowisko - przyznaje mieszkaniec wypoczywający nad jeziorkiem. - Pierwszy raz spotkałam taką tabliczkę, bardzo mi się podoba. Tak na śmiesznie - dodaje mieszkanka pobliskiego osiedla.

Władze dzielnicy już zapowiadają, że pojawią się kolejne znaki, które w zabawny sposób będą przedstawiać kolejne zakazy. Zwłaszcza, że nad jeziorkiem zakazane jest nie tylko śmiecenie, ale też spożywanie alkoholu czy rozpalanie grilla.

Plaża przy jeziorku jest strzeżona i czynna codziennie w godz. 9.00-19.00.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE