POW

i

Autor: Krzysztof Nalewajko, GDDKiA POW

Południowa Obwodnica Warszawy: Jeszcze w tym roku pojedziemy nowym fragmentem drogi

2020-11-25 14:51

Południowa Obwodnica Warszawy jeszcze w tym roku! A przynajmniej odcinek Wawer-Wilanów. Fragment ursynowski będzie dostępny w połowie przyszłego roku. Prace ​przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy są już na finiszu.

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Południowa Obwodnica Warszawy jeszcze w tym roku!

Drogowcy złożyli wniosek o pozwolenie na użytkowanie trasy między węzłami Lubelska i Wał Miedzeszyński. Na moście z kolei trwają już odbiory, podobnie przy węźle Przyczółkowa.Wpuszczenie tam kierowców na razie będzie obwarowane ograniczeniami. Do czasu otwarcia całej południowej obwodnicy nie pojadą tamtędy ciężarówki.

Czytaj także: Weekendy bez nocnego metra. ZTM podjął decyzję ws. ograniczenia kursów

- Będzie wprowadzone ograniczenie tonażowe, do trzech i pół tony. To wynik uzgodnień z miastem stołecznym Warszawa - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ciężarówki z zakazem wstępu na obwodnicę?

Wpuszczenie tam ruchu tranzytowego mogłoby oznaczać pojawienie się setek TIR-ów w Warszawie. Ciężarówki pojadą więc obwodnicą dopiero po jej domknięciu, czyli oddaniu do użytku odcinka od węzła Przyczółkowa do węzła Puławska. Wtedy TIR-y będą mogły ominąć miasto ekspresówką. A otwarcie tunelu i drogi przez Ursynów ma nastąpić w połowie przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE