Polscy strażacy pomogą w Libanie. Przeszukają gruzowisko w Bejrucie

2020-08-05 17:58
Polscy strażacy pomogą w Bejrucie
Autor: Twitter/KGSP Polscy strażacy pomogą w Bejrucie

Polscy strażacy pomogą w akcji ratunkowej w Libanie. Do Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji zostanie wysłany specjalny zespół poszukiwawczo-ratowniczy. To blisko 40 strażaków i cztery wyszkolone psy. Na miejsce polecą też doświadczeni ratownicy chemiczni. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Polscy strażacy pomogą w Bejrucie

W środę wieczorem polscy strażacy wyjechali do Bejrutu. Pomogą władzom na miejscu. - Jak wiemy doszło tam najprawdopodobniej do wybuchu saletry amonowej. Wiemy też, że nie wszystko jeszcze się wypaliło, nie wszystko wybuchło. Chcemy być przygotowani, chcemy radzić władzom na miejscu jak sobie radzić z tą trudną sytuacją - mówi komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, Andrzej Bartkowiak i dodaje, że polscy strażacy skupią się przede wszystkim na przeczesywaniu gruzowiska.

Czytaj także: Ursynów: Dziecko zamknięte w nagrzanym samochodzie. Miało pierwsze objawy przegrzania [GALERIA]

- Będziemy się skupiali na tym, żeby wydobywać ludzi, którzy mogą być w gruzowiskach. Skala zniszczeń jest ogromna w tym mieście, więc trudno dziś ocenić ile jeszcze osób może się znajdować w strefach niebezpiecznych lub zagruzowanych - dodaje Bartkowiak.

Jak długo polscy strażacy zostaną w Bejrucie?

Strażacy są przygotowani na 7 dni pracy, ale niewykluczone, że misja zostanie wydłużona. Polscy strażacy zabierają do Libanu sumie 12 ton sprzętu.

Potężny wybuch w Bejrucie

Do potężnego wybuchu w Bejrucie doszło we wtorek po południu. Zginęło ponad 100 osób, ok. 4 tysięcy zostało rannych, a 300 tysięcy mieszkańców zostało bez dachu nad głową. Te liczby mogą się zmienić.

Ewakuacja przez strażaków mężczyzny ważącego 250 kg
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE