Polacy ruszyli po paszporty. Czy wyrobimy dokument na czas?

i

Autor: Google Ratusz m.st. Warszawy

Polacy ruszyli po paszporty. Czy wyrobimy dokument na czas?

2022-05-27 18:37

Okres przedwakacyjny oznacza zwiększone kolejki w referatach paszportowych. Wyjątkiem były ubiegłe dwa lata - wtedy pandemia ograniczyła liczbę osób podróżujących za granicę. Jednakże w tym roku wszystko wróciło do normy, a chętnych jest nawet więcej niż w 2019 roku. Czy wszyscy zdążą wyrobić paszporty na czas?

"Sobota z paszportem"

W sobotę przy ulicy Kruczej w Referacie Paszportowym zorganizowana jest "Sobota z paszportem". To rzadka okazja, aby w weekend mieszkańcy mogli złożyć wnioski paszportowe. Urząd postanowił wprowadzić system zapisów na numerek. W ciągu trzech dni wszystkie zostały rozdane! 300 osób ma zamiar złożyć jutro wniosek paszportowy.

- W poniedziałek uruchomiliśmy zapisy, a numerki skończyły się w środę. To rzeczywiście była ograniczona liczba osób, ale numerki nie rozeszły się w godzinę - wbrew niektórym informacjom. Jednakże cały czas obsługujemy bardzo dużo interesantów - mówi Ewa Filipowicz, rzeczniczka Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prawdopodobnie dzięki systemowi zapisów w referatach nie ma kolejek. To zaskakujące, bo do urzędów przychodzi około 2 tysiące osób dziennie.

- Ta sytuacja jest stabilna. To jest tak, że w ciągu dnia nie ma kolejki. Jedynie rano więcej osób chce pobrać numerek - dodaje Filipowicz.

W tym roku referaty paszportowe przeżywały już oblężenie - było to w marcu, zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie. Wtedy wnioski składało średnio 2800 osób dziennie. Teraz takich osób są "jedynie" 2 tysiące.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej 27.05 (Leszek Miller, Ryszard Schnepf, kmdr por. Maksymilian Dura) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE