pociąg pkp intercity

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS

PKP Intercity podnosi ceny biletów na pociąg. Jak zaoszczędzić pieniądze? Z jakich promocji można skorzystać?

2023-01-05 14:46

PKP Intercity od 11 stycznia podnosi ceny biletów. Pasażerowie będą musieli wydać więcej, jednak wciąż mogą próbować oszczędzać pieniądze, korzystając z promocji proponowanych przez przewoźnika. Jak to zrobić?

PKP Intercity ponosi ceny biletów

- PKP Intercity dostosowuje ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku - rosnących kosztów działalności, wynikających przede wszystkim z wyższych cen energii elektrycznej oraz do oferty cenowej konkurencji. Zmieniony cennik zacznie obowiązywać od 11 stycznia 2023 roku - przekazali przedstawiciele przewoźnika 4 stycznia.

Ceny bazowe poszczególnych biletów jednorazowych w poszczególnych kategoriach pociągów zostaną podniesione średnio o:

  • 17,8 proc. dla kategorii EIP;
  • 17,4 proc. dla kategorii EIC;
  • 11,8 proc. dla kategorii TLK/IC.

Czytaj również: Wznowienie ruchu tramwajowego na ulicy Prostej i M. Kasprzaka. Sprawdźcie zmiany w rozkładach

PKP Intercity - promocje

Rosnące ceny biletów można jednak próbować niwelować promocjami proponowanymi przez PKP. Planując podróż, warto odwiedzić zakładkę "Łowcy Promo" na stronie przewoźnika. PKP proponuje bowiem następujące obniżki:

  • Super Promo,
  • Promo Plus,
  • Promo 45 (bilety tańsze o 45 proc.),
  • Promo 30 (tańsze o 30 proc.),
  • Promo 15 (tańsze o 15 proc.).

Zazwyczaj na największą obniżkę można liczyć, kupując bilety ze sporym wyprzedzeniem, np. dwa tygodnie lub miesiąc przed podróżą. Czasami zdarza się jednak, że trafimy na nie nawet dzień przed wyjazdem.

Dodatkowo, jeśli planujemy wyjazd w większej grupie, warto sprawdzić promocję "Taniej z Bliskimi". Oferta jest przygotowana dla osób, które pojadą tym samym pociągiem, w tej samej relacji, klasie wagonu i w tym samym dniu w grupie od dwóch do sześciu osób. W przypadku tej promocji można skorzystać z nawet 30-proc. obniżki cen biletów.

Specjalne oferty przygotowano również dla rodzin z dziećmi oraz podróżujących w dużych grupach. Poza tym ustawowe zniżki obowiązują m.in. dzieci w wieku szkolnym (37 proc.), czy studentów (51 proc.). Każdorazowo warto więc z wyprzedzeniem śledzić ceny biletów na przejazdy i kupować je możliwie jak najwcześniej, aby zmaksymalizować dostępne promocje.

Wielka podwyżka w PKP Intercity. Bilety kolejowe znów mocno zdrożeją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE