W warszawskim ZOO wykluły się pisklęta stepówek białobrzuchych

i

Autor: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

Pisklęta stepówek szaleją w ZOO [FILM]

2022-08-01 13:11

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym wykluły się pierwsze w tym roku stepówki białobrzuche. W naturze ptaki tego gatunku występują nad Morzem Śródziemnym, na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej oraz Indiach.

W ogrodzie zoologicznym na warszawskiej Pradze pojawiły się pierwsze w tym roku pisklęta stepówek białobrzuchych. Jak informują eksperci z Ptaszarni Warszawskiego ZOO, maluchy są przedstawicielami gatunku, który ma niesamowitą strategię lęgową.

Pisklęta z warszawskiego ZOO

- Polega ona na tym, że głównie samiec, aby napoić pisklęta odbywa często wielokilometrowe wyprawy do wodopoju - wyjaśniają  opiekunowie. - Na miejscu zanurza pierś i podbrzusze tak aby znajdujące się tam specjalne pióra nasiąknęły wodą, którą później pisklęta spijają jak ze specjalnej gąbki, wchodząc pod samca.

Stepówka białobrzucha (Pterocles alchata) nie jest gatunkiem zagrożonym. W naturze zasiedla Półwysep Iberyjski, południową Francję, północną Afrykę, Bliski Wschód oraz Azję Środkową i Południową. Osiąga długość ciała do 39 centymetrów i rozpiętość skrzydeł do 65 centymetrów. Samce mają żółte głowy i jasnozielone karki, natomiast samice - brązowe głowy w delikatne, czarne prążki. Ptaki tego gatunku zamieszkują ciepłe, suche i bezdrzewne stepy, suche błotne równiny, wyschnięte koryta rzek oraz grunty orne.

ZOBACZ TAKŻE: Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - RELACJA LIVE

W łódzkim zoo urodziła się panda mała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE