Pikniki „Połączeni metrem” już 9 października. Mieszkańcy pojadą II linią za darmo

2022-10-07 21:18

Już w niedzielę, 9 października odbędą się pikniki „Połączeni metrem”. Imprezy zostaną zorganizowane na Bemowie oraz na Targówku. - Tytuł wydarzeń nie jest przypadkowy - te dwie dzielnice połączyła niedawno druga linia metra, a przejazd między nimi trwa obecnie niewiele ponad pół godziny - podkreśla Ratusz.

- Dzielnicowe pikniki zaplanowano na niedzielę 9 październikamiędzy godz. 12:00 a 15:00. Na Targówku plenerowa zabawa odbędzie na parkingu przy urzędzie dzielnicy (ul. L. Kondratowicza 20), a na Bemowie na dzielnicowym parkingu (ul. Powstańców Śląskich 70) - informują przedstawiciele Ratusza.

Czytaj również: Co z Salą Kongresową? Zabrakło pieniędzy, remont znów opóźniony

Pikniki „Połączeni metrem” już w tę niedzielę

Na uczestników imprez czekają gry i zabawy, warsztaty oraz konkursy. Dorośli będą mogli dowiedzieć się nieco więcej o samym metrze i jego twórcach, a także o Państwowym Muzeum Archeologicznym. Jak bowiem przekazali urzędnicy, "prace przy drugiej linii metra przyniosły wiele ciekawych znalezisk archeologicznych".

Co ważne, tego dnia przejazdy II linią metra będą bezpłatne. Łatwiej będzie więc dojechać na pikniki oraz po prostu dostać się na nowe stacje, aby móc je obejrzeć nie tylko na zdjęciach.

- Ponadto Zarząd Transportu Miejskiego udostępni na Targówku biletomat, w którym będzie można przedłużyć ważność Biletu warszawianki i warszawiaka - dodają przedstawiciele Ratusza.

Otwarcie metra na Targówku. Co mieszkańcy sądzą o nowych stacjach?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE