Pijani rodzice szarpali się na ulicy. Niemowlę w domu dziecka

2022-08-25 15:20
Policja
Autor: Pixabay

Do dramatycznych wydarzeń doszło na warszawskim Targówku. Przypadkowi przechodnie wezwali policję na widok awanturującej się na ulicy pary, będącej ewidentnie pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialnym rodzicom towarzyszyło roczne dziecko.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z komisariatu na warszawskim Bródnie przesłuchali rodziców rocznego dziecka, wobec których na sąsiednim osiedlu Targówek interweniował patrol. Szarpanina pomiędzy 30-latkiem i jego 21-letnią żoną zaniepokoiła stojącą na przystanku kobietę.

Rodzice pod wpływem alkoholu

Jak się okazało, oboje byli pod wpływem alkoholu i opiekowali się swoją roczną córeczką. Dziecko w trybie interwencyjnym zostało umieszczone w domu dziecka. Policjanci, którzy prowadzą postępowanie opiekuńcze, zawiadomili sąd rodzinny o tej interwencji. Zadecyduje on o dalszym losie tego dziecka.

Do interwencji doszło w poniedziałek 22 sierpnia chwilę przed godz. 15:00. Policyjny patrol z Targówka otrzymał wezwanie na przystanek autobusowy na ul. Handlowej. Na miejsce udali się również dzielnicowi. Na mundurowych oczekiwała zgłaszająca. Wskazała im parę, której zachowanie bardzo ją zaniepokoiło. Była pewna, że zarówno mężczyzna, jak i kobieta są pod wpływem alkoholu. Ponieważ pod ich opieką było małe dziecko, wezwała patrol.

Roczne dziecko w domu dziecka

Mundurowi wylegitymowali opiekunów dziecka. Również wyczuli od nich alkohol. 30-latek w trakcie interwencji był spokojny, natomiast jego 21-letnia żona pobudzona, zdenerwowana, podnosiła głos i krzyczała. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu obojga.

Ponieważ 21-latka skarżyła się na złe samopoczucie, załoga karetki pogotowia wezwana na miejsce przewiozła ją do szpitala. Stamtąd kobieta trafiła do komisariatu przy ul. Chodeckiej na Bródnie. Tam razem z mężem została zbadana alkomatem. Wykazał on, że 30-latek miał w wydychanym powietrzu 1,40 promila, zaś 21-latka ponad 0,30 promila.

Policjanci powiadomili sąd rodzinny o tej interwencji. Dziecko trafiło do szpitala, gdzie sprawdzono stan jego zdrowia. Następnie w trybie interwencyjnym zostało umieszczone w Domu Dziecka.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Carrefour, Kaufland, Lidl czy Biedronka – w którym sklepie są najtańsze przybory szkolne?
  2. Warszawa będzie miała nowego rzecznika. Zajmie się prawami ucznia
  3. To koniec handlu w niedzielę? Minister Maląg: "ten dzień powinno się spędzać z rodziną"
Awantura o barierki na zadaszeniach wejść do metra na Bródnie. Warszawiacy: „To nie ma sensu!”
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE