Pijana matka spacerowała z małym dzieckiem. Kobieta ledwo trzymała się na nogach

2022-09-07 11:58
Policja
Autor: pixabay.com Piła. Podrobiła podpis i sprzedała rzeczy byłego partnera!

Nietrzeźwa kobieta przemierzała ul. Nieporęcką w towarzystwie 2-letniej córki. Matka miała wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Całą sytuacje będzie teraz rozpatrywał sąd rodzinny.

Kobieta była pijana, a jej dziecko wystraszone

Zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety przekazał świadek. Wskazał adres na ulicy Ząbkowskiej, gdzie niezwłocznie udali się policjanci. Choć na miejscu nie zauważyli niczego niepokojącego, postanowili sprawdzić okolicę. Wkrótce na ulicy Nieporęckiej dostrzegli chwiejącą się na nogach kobietę, której towarzyszyła mała dziewczynka. Dziecko płakało i wyglądało na zdezorientowane. Kobieta zaś miała wyraźny problem z utrzymaniem równowagi. Mundurowi sprawdzili jej stan trzeźwości. Alkomat wykazał ponad 1,5 promila alkoholu.

Dziewczynką zaopiekowali się dziadkowie

Matce nie można było pozwolić na dalsze narażanie dziecka. Policjanci skontaktowali się więc z rodzicami kobiety. Po krótkim czasie wszyscy spotkali się w mieszkaniu. Babcia dwulatki zapewniła, że zajmie się wnuczką. Zarówno ona, jak i jej mąż byli trzeźwi. Wezwani na miejsce ratownicy zbadali zaś stan zdrowia dziewczynki. Na szczęście nic jej nie dolegało.

Sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie dziecka

26-latkę przewieziono na komendę przy ulicy Jagiellońskiej. Tam ponownie zbadano jej stan trzeźwości. Tym razem alkomat wskazał już 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Materiały sporządzone podczas interwencji trafiły do policjantów z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii, którzy wszczęli postępowanie opiekuńcze i o całej sprawie powiadomili sąd rodzinny. Teraz to on będzie analizował sytuację opiekuńczą dwulatki i jej dalszy los w tej rodzinie.

Zarząd Dróg Miejskich wyznacza 10-kilometrowy buspas na ul. Puławskiej. Kierowcy są wściekli!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE