Pies sam w rozgrzanym aucie. Właścicielka zostawiła go bez wody

2022-08-08 14:48
Policjanci zbili szybę, by uratować psa z rozgrzanego auta
Autor: Komenda Stołeczna Policji

Klientka centrum handlowego na warszawskim Bródnie zostawiła psa zamkniętego w rozgrzanym samochodzie. Jamnik spędził co najmniej pół godziny bez dostępu do wody. Zwierzę ciężko oddychało i kręciło się w środku, szukając zaciemnionego miejsca.

Policjanci z warszawskiego Bródna interweniowali na parkingu centrum handlowego przy ul. Głębockiej. Zgłoszenie dotyczyło jamnika, którego właścicielka pozostawiła samego bez dostępu do wody. Temperatura przekraczała 32 stopnie.

Pies sam w aucie

Na miejscu oczekiwała na policjantów zgłaszająca. Kobieta wyjaśniła, że na własną rękę próbowała odnaleźć właściciela samochodu i była już w kontakcie z ochroną. To jednak nie przyniosło zamierzonego skutku. Policjanci ustalili, że pies co najmniej 30 minut przebywał w zamkniętym pojeździe bez dostępu do wody. Zwierzę ciężko oddychało i kręciło się w środku w poszukiwaniu zaciemnionego miejsca.

Policjanci podjęli decyzję o wybiciu tylnej szyby w toyocie. Dopiero po około 25 minutach na parkingu zjawiła się właścicielka pojazdu. Przeprosiła za swoje zachowanie. Policjanci ukarali kobietę 500-złotowym mandatem. Zgłaszająca podziękowała funkcjonariuszom za sprawne i skuteczne przeprowadzenie interwencji.

Pamiętaj!

Jeśli nie musisz, nie zabieraj ze sobą pupili w podróż samochodem. Nawet jeśli idziesz tylko na chwilę na zakupy, to nie jest żadne wytłumaczenie. Uchylona szyba również nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie poprawi ona cyrkulacji gorącego powietrza wewnątrz pojazdu, a pozostawienie szczeliny zachęca np. psa do tego, by wkładał tam pysk. Miska z wodą pozostawiona dla pupila też nie rozwiąże sprawy. Niewiele potrzeba, aby zwierzę uległo przegrzaniu, odwodnieniu, udarowi czy nawet uduszeniu.

W najbliższych dniach znów będzie słonecznie, parno i gorąco. Policjanci przypominają, że niebezpieczne dla zdrowia jest przebywanie w nagrzanym samochodzie, a pozostawienie w nim dzieci oraz zwierząt prowadzi do pewnej tragedii. Widząc taką sytuację reagujmy i natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Zwierzęta dostały kurtyny wodne na upalne dni
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE