Digipunkt w Murowance

i

Autor: alg

Tu bezpłatnie utrwalisz pamiątki! W Wawrze otwiera się pierwszy w Polsce Digipunkt

2020-01-15 17:03

W najstarszej szkole w dzielnicy już wkrótce zacznie działać Digipunkt, czyli miejsce w którym zupełnie bezpłatnie będzie można utrwalić i odnowić pamiątki oraz przenieść je na nowe nośniki. To znaczy, że stare negatywy czy nagrania będziemy mogli przenieść, np. na pendrive.

Pierwsze w Polsce... pogotowie dla pamiątek otwiera się w Wawrze. Digipunkt zacznie działać już w sobotę 18 stycznia. Do Murowanki, czyli najstarszej szkoły w Wawrze, będzie można przynosić rodzinne pamiątki na różnych nośnikach, które zupełnie za darmo, zostaną tam zdigitalizowane.

- Będzie można odświeżyć swoje pamiątki, które są zawarte obecnie na starszych nośnikach, na przykład płyty gramofonowe, stare klisze filmowe, czy wiekowe zdjęcia. Będzie można, zachowując ich wartość, przenieść je na nowsze nośniki, np, płyty CD - mówi rzecznik dzielnicy Wawer Konrad Rajca.

Poza weekendem otwarcia, Digipunkt będzie otwarty w każdy czwartek. O swojej wizycie warto jednak poinformować w wiadomości e-mail. Pozwoli to pracownikom lepiej przygotować się do renowacji pamiątek

- Będą to realizowali konserwatorzy, specjaliści z użyciem nowoczesnych urządzeń, bardzo profesjonalnie. Jest to pierwszy tego typu punkt w Polsce i, co podkreślam, będzie to można zrobić zupełnie bezpłatnie - dodaje Rajca.

Murowanka mieści się przy ulicy Płowieckiej 77.​

Czy znasz tych prowadzących?

Pytanie 1 z 7
Kim jest Dorota Szelągowska?
Dorota Szelągowska