Pierwsza osoba na świecie zaszczepiona przeciwko COVID-19! Kim jest Margaret Keenan? [WIDEO]

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=vizFnEG3SVw Pierwsza osoba na świecie zaszczepiona przeciwko COVID-19! Kim jest Margaret Keenan? [WIDEO]

Pierwsza osoba na świecie zaszczepiona przeciwko COVID-19! Kim jest Margaret Keenan? [WIDEO]

2020-12-08 20:31

Pierwsza osoba na świecie zaszczepiona przeciwko COVID-19! Kim jest? 90-letnia Brytyjka jest pierwszą osobą na świecie, która została zaszczepiona przeciwko COVID-19 poza testami! To niezwykła chwila dla wszystkich ludzi na świecie, którzy od wielu miesięcy oczekiwali skutecznego leku na koronawirusa.

Pierwsza osoba na świecie zaszczepiona przeciwko COVID-19! Kim jest Margaret Keenan? Margaret Keenan pochodzi z Irlandii Północnej. Za tydzień będzie obchodzić 91. urodziny. Jak mówiła w rozmowie ze Sky News:

- Dziś apeluje do wszystkich - idźcie się zaszczepić. Idźcie, ponieważ jest to darmowe i to najlepsze, co możecie zrobić na tę chwilę. Idźcie i to z róbcie,skoro ja mogłam, to Wy też!

Kobieta dodała również, że ta szczepionka to dla niej najlepszy prezent urodzinowy.

Brytyjce podano szczepionkę koncernu Fajzer i Bajon Tek. Ten sam preparat wkrótce trafi do Polski.

Szczepienia na Wyspach mają przebiegać stopniowo. Najpierw objęci zostaną nimi pracownicy służby zdrowia, personel domów opieki i hospitalizowani pacjenci, którzy przekroczyli 80. rok życia. Brytyjczycy wraz ze szczepionką przeciw koronawirusowi otrzymają kartę potwierdzającą, że zostali zaszczepieni.

Druga osoba zaszczepiona. To... William Shakespeare

William Shakespeare zaszczepił się jako drugi przeciwko COVID-19. To nie żart, bo mężczyzna dzieli swoje imię ze słynnym Dramaturgiem. Mieszkaniec brytyjskiego Warwickshire otrzymał ją w uniwersyteckim szpitalu w Coventry w środkowej Anglii.

Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Miała 87 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE