Policja

i

Autor: pixabay.com Policja - zdjęcie poglądowe

Piątka dzieci zostawiona w domu bez opieki - rodzice znikli bez śladu

2022-01-13 15:24

W mieszkaniu przy ulicy Andersa w Warszawie piątka dzieci w wieku od roku do dziewięciu lat była pozostawiona bez opieki - powiedział rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata. Dodał, że w sprawie trwają czynności, a dzieci po badaniach w szpitalu trafiły kilku placówek opiekuńczych.

O pomoc poprosiło najstarsze dziecko

Do zdarzenia doszło w środę, 12 stycznia. Do jednej z mieszkanek bloku przy ul. Andersa zapukał 9-latek, który powiedział sąsiadce, że jest ze swoim rodzeństwem sam w domu. Poprosił sąsiadkę, aby się nimi zaopiekowała. Kobieta widząc, że w mieszkaniu oprócz 9-latka jest czwórka jego rodzeństwa o sprawie poinformowała policję. "Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące małych dzieci pozostawionych bez opieki w mieszkaniu. W lokalu przebywało pięcioro dzieci w wieku od roku do dziewięciu lat" - poinformował rzecznik śródmiejskiej policji.

Śmierć policjanta na Jagielońskiej. Mężczyzna postrzelił się pod FSO

Dzieci trafiły do różnych placówek opiekuńczych

Podinspektor wskazał, że cała piątka dzieci została przewieziona na badania do szpitala. Według nieoficjalnych informacji PAP w środę do szpitala przyszła babcia maluchów ale nie wydano jej dzieci. "Po przeprowadzonych badaniach policjanci przewieźli dzieci w środę wieczorem do różnych placówek opiekuńczych" - zaznaczył policjant. Jako pierwszy o sprawie napisał w środę wieczorem portal tvnwarszawa.pl.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE