PGE Narodowy: Ustalono plan naprawy. Kiedy Stadion Narodowy będzie otwarty?

2022-11-14 17:14
PGE Narodowy: Ustalono plan naprawy. Kiedy Stadion Narodowy będzie otwarty?
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS / PGE Narodowy: Ustalono plan naprawy. Kiedy Stadion Narodowy będzie otwarty?

PGE Narodowy wciąż zamknięty. To w związku z wadą konstrukcyjną dachu, która wymusiła natychmiastowe zamknięcie obiektu. W poniedziałek odbyło się spotkanie, na którym ustalono szczegółowy plan działania. Kiedy Stadion Narodowy znów zostanie otwarty?

PGE Narodowy: Jest plan naprawy stadionu

Prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola przekazał podczas poniedziałkowej konferencji, że przygotowywany jest proces naprawczy uszkodzonego elementu stadionu oraz że wspólnie z niemiecką firmą został wykonany projekt tzw. bypassu, który pozwoli zabezpieczyć wadliwy element.

"W najbliższym tygodniu będzie trwał proces produkcji tego bypassu, który pozwoli odciążyć ten element, który jest uszkodzony, tak ażeby można było wykonać kolejne badania oraz przygotować dalsze kroki" - powiedział Dola.

Dodał, że w kolejnym tygodniu planowany jest montaż tego bypassu, więc zgodnie z założeniami projektantów i wykonawców proces ten będzie trwał około dwóch tygodni.

Czytaj także: Mundial 2022: Polacy przyjechali na zgrupowanie przed MŚ w Katarze. Zobacz wideo i zdjęcia

Prezes PGE Narodowego zaznaczył także, że miejsce pęknięcia jest stale monitorowane przy pomocy specjalnych urządzeń. Wskaźniki nie pokazują, by od ostatniego badania pęknięcie się powiększyło.

Podkreślił, że w środę planowane jest przeprowadzenie kolejnego, bardziej szczegółowego badania. "Dopiero to badanie da pełną odpowiedź na to, w jakim stanie znajduje się to pęknięcie" - mówił Dola. Zapewnił też, że bezpieczeństwo osób odwiedzających stadion PGE Narodowy jest priorytetem, więc na ten moment obiekt pozostanie zamknięty.

Czytaj także: Mundial 2022 w Katarze: Za złamanie tych zakazów grożą surowe kary! Można trafić do więzienia

PGE Narodowy zamknięty do odwołania

O całkowitym wyłączeniu stadionu z użytkowania poinformowano w piątek, ponieważ w czasie corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu obiektu ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej.

Jak poinformował minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, wskazanie od projektanta i wykonawcy było jednoznaczne, by natychmiast zamknąć stadion. Jak zapowiedział, w poniedziałek wykonawca i projektant mają przedstawić konkretną propozycję rozwiązania technicznego, jak zabezpieczyć usterkę, a następnie, co zrobić, by jak najszybciej doprowadzić do uruchomienia stadionu.

Czytaj także: Mecz Polska - Chile na stadionie Legii Warszawa! Jak kupić bilet na mecz?

W piątek wieczorem PZPN poinformował, że zaplanowany na środę towarzyski mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Chile odbędzie się zamiast na PGE Narodowym na stadionie Legii Warszawa. Więcej informacji znajdziesz >>TUTAJ<<. Z kolei przedstawiciele spółki PL.2012+ zapowiedzieli, że wszystkie kongresy, wydarzenia biznesowe, różnego rodzaju konferencje zaplanowane w najbliższym czasie zostaną odwołane

7 NAJWIĘKSZYCH HITÓW MUNDIALU - KATAR 2022 | ESKA XD - Ale to już było! #61
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE