Park trampolin dla dzieci. Nowa atrakcja dla najmłodszych

2022-12-06 12:18
Plac zabaw na Młynowie
Autor: Tomasz Keller/ UD Wola

Na Woli powstał bardzo ciekawy plac zabaw dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy Warszawy znajdą tam aż 17 trampolin i wiele innych ciekawych atrakcji. Więcej informacji o modernizacji i zmianach na placu zabaw znajdziecie w naszym artykule.

Trampoliny przy placu zabaw na Woli

Pomiędzy blokami o numerach 5 i 7 na ulicy Złocienia na Młynowie powstało podwórko pełne trampolin. Oprócz zestawu 17 trampolin i 2 kół młyńskich (będących nawiązaniem do nazwy rejonu), najmłodsi będą mogli skorzystać jeszcze z sensorycznej Ścianki Przytulanki.

„Wystarczy stanąć przy ściance i delikatnie przytulić się do niej, przesuwając szpilki na drugą stronę ścianki. W ten sposób powstaje trójwymiarowe odwzorowanie naszej sylwetki, a wykonane ze stali nierdzewnej elementy stymulują nasz zmysł dotyku” – wyjaśnia Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Na podwórku nie zabraknie też klasycznych elementów placu zabaw. W trakcie modernizacji placu zachowane zostały elementy małej infrastruktury, które dalej mogą służyć zabawie, takie jak stół do tenisa, zjeżdżalnie i huśtawki. Zamontowane zostały również cztery ławki i kosz na śmieci. Jak podkreślają urzędnicy, realizacja projektu to odpowiedź na postulaty mieszkańców.

"Mieszkańcy okolicy zwracali się do nas z prośbą o interwencje w sprawie remontu wysłużonego już placu zabaw. Jestem przekonany, że nowe funkcjonalności, bezpieczna poliuretanowa nawierzchnia i wysokiej jakości sprzęty dadzą dzieciom i dorosłym z Woli wiele radości ." – powiedział radny Woli Wojciech Bartnik.

Łączna powierzchnia placu zabaw to ponad 400 m², a koszt inwestycji to ponad 465 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE