Park Marii Skłodowskiej-Curie przejdzie modernizację. Co się zmieni?

2021-03-19 11:58
Park Marii Skłodowskiej-Curie przejdzie modernizację. Co się zmieni?
Autor: Dzielnica Ochota http://www.urzadochota.waw.pl/node/852

Park Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wawelskiej czekają duże zmiany! "Chcemy by park nawiązywał do patronki, mamy tutaj jej piękny pomnik, ale park będzie także przybliżał jej osobę, poprzez plac zabaw-laboratorium, a także sprzęty sportowe, ponieważ nie każdy wie, że Maria bardzo lubiła ćwiczyć i zachęcała do tego swoje córki" - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych Katarzyna Łęgiewicz, burmistrz warszawskiej Ochoty.

Rada Warszawy przyznała pieniądze na modernizację parku im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wawelskiej. W tym roku wykonana zostanie dokumentacja, a na lata 2022-2023 przewidziana jest realizacja. Przeznaczonych zostało na to w sumie 6 mln zł."W 2018 roku rozmawialiśmy z mieszkańcami na temat tego, jak powinien zmienić się ten park. W zorganizowanych wtedy przez dzielnicę konsultacjach społecznych wzięło udział ponad 200 osób. Powstała fantastyczna koncepcja, która nie zmienia zasadniczo tej przestrzeni, tylko wzbogaca ją o roślinność, nowy plac zabaw, kameralne miejsca do uprawiania sportu. Obok mamy szpital onkologiczny i kampus UW, zatem może być to wspaniałe miejsce dla różnych użytkowników, w tym pacjentów i studentów" - napisała w mediach społecznościowych burmistrz warszawskiej Ochoty.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Fatalny stan Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
Sonda
Czy zauważyłeś/aś znaczny wzrost rachunków w ostatnim roku?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE