Warszawa, parada równości

i

Autor: Lan Pham flickr.com Warszawa, parada równości

Parada Równości 2021 - TRASA w Warszawie. Którędy przejdzie tęczowy marsz?

2021-06-18 13:22

Wiemy, którędy przejdzie Parada Równości w Warszawie 19.06! Ostatnia została zorganizowana w stolicy dwa lata temu. Kolejne nie mogły się odbyć przez obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Teraz jednak marsz znów będzie mógł się odbyć. W naszym artykule poznacie trasę Parady Równości 2021

Parada Równości 2021 - trasa została już ujawniona przez organizatorów! Ostatnia Parada Równości w Warszawie odbyła się w 2019 roku. Tysiące osób LGBT+ i ludzi sprzeciwiających się dyskryminacji ze względu na orientację seksualną przeszło wówczas w wielkim pochodzie przez centrum miasta. Wszystko odbyło się w atmosferze tolerancji i dobrej zabawy. Następne edycje Parady Równości nie mogły się odbyć z powodu pandemii COVID-19 i wprowadzenia zasad bezpieczeństwa dotyczących zgromadzeń publicznych. Dopiero w teraz, w 2021 roku, na fali luzowania obostrzeń sanitarnych, możliwe staje się zorganizowanie przemarszu ulicami Warszawy. Tegoroczne wydarzenie zaplanowane zostało na 19 czerwca. W dalszej części artykułu dowiecie się, którędy przejdzie Parada Równości 2021 w Warszawie.

Iga Świątek ambasadorką akcji "Dobra Drużyna PZU"

Trasa Parady Równości 2021

Trasa tegorocznej warszawskiej Parady Równości została opublikowana na Facebooku. Osoby chcące wziąć udział w przemarszu, zbiorą się pod Pałacem Kultury i Nauki o godzinie 14:00. Parada ruszy zaś o godzinie 15:00. Trasa wygląda następująco:

  • Start - PKiN
  • ul. Marszałkowska
  • Metro Centrum
  • ul. Waryńskiego
  • Metro Politechnika
  • ul. Batorego
  • Koniec - Pole Mokotowskie

Parada Równości 2021 - wydarzenie na Facebooku

Organizatorzy Parady Równości 2021 przypominają o konieczności zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami. Ponadto apelują, by osoby, które czują się chore, pozostały w domach. Wszystkie informacje dotyczące warszawskiej Parady Równości 2021 będą się pojawiały na stronie wydarzenia na Facebooku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE