Pandemia koronawirusa: Studenci SGGW i Politechniki Warszawskiej muszą opuścić akademiki

2020-03-11 19:28 AGO
Studenci muszą opuścić akademiki
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Od poniedziałku wszystkie szkoły i uczelnie w Warszawie zostaną zamknięte. Dziś rektorzy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Politechniki Warszawskiej podjęli decyzję o wydaleniu studentów z akademików. Ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

- Zarządza się niezwłoczne opuszczenie domów studenckich przez studentów oraz gości Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W dokumencie zaznaczono jednak, że nie dotyczy to studentów zagranicznych, gości zagranicznych oraz doktorantów przebywających w obiektach uczelni. Ci, którzy pozostaną w domach studenckich są proszeni o stosowanie rygoru - obowiązuje zakaz organizowania imprez i ograniczenie spotkań. Podobne działania podjęła Politechnika Warszawska.

- Poleca się wykwaterowanie mieszkańców domów studenckich posiadających stałe miejsca zamieszkania na terytorium Polski w terminie do dnia 15 marca 2020 roku na czas odwołania zajęć dydaktycznych - czytamy w zarządzeniu rektora PW.

Z kolei władze Uniwersytetu Warszawskiego rozważają skrócenie wakacji.

- Wakacje mogą rozpocząć się później, a co za tym idzie - mogą zostać skrócone. To jest rozważane, ale w tej chwili jest zbyt wcześnie, by cokolwiek deklarować. Sytuacja jest bardzo dynamiczna - tłumaczy rzeczniczka UW, Anna Korzekwa-Józefowicz.

Zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku wszystkie placówki oświatowe i uczelnie wyższe zostaną zamknięte na dwa tygodnie.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.