Otwock: matka zamykała syna w piwnicy. Została zatrzymana

2022-07-20 8:17

Horror w Otwocku! Policjanci zatrzymali pijaną matkę, która zamknęła 10-letniego syna w piwnicy. Nie była to pierwsza taka sytuacja. Z ustaleń wynika, że kobieta wielokrotnie wyzywała syna, krzyczała na niego i kilkukrotnie zamykała w piwnicy pod podłogą. Kobieta została objęta policyjnym dozorem, o jej losie zdecyduje sąd.

Policjanci z otwockiej komendy otrzymali w niedzielę informację, że pod opieką pijanej, 37-letniej matki znajduje się 10-letnie dziecko.

Otwock: matka zamykała syna w piwnicy

Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze zobaczyli chwiejącą się kobietę i poczuli zapach alkoholu oraz dymu papierosowego. Na pytanie o dziecko, kobieta odpowiedziała, że przekazała je pod opiekę bratowej i prócz niej nikogo więcej w domu nie ma.

Czytaj także: Zauważyli u niego kradzioną przyczepę. Znalazł absurdalną wymówkę

Czujni policjanci nie dali jej jednak wiary. W pewnym momencie zwrócili uwagę na rozwinięte na podłodze gumoleum, którym przykryty był właz. Policjanci natychmiast go podnieśli i wtedy przed ich oczami ukazała się brudna, ciasna piwnica. Najbardziej przerażające było to, że w jej wnętrzu siedział skulony, wystraszony chłopiec.

10-latkowi nic się nie stało. Dziecko przekazano pod opiekę innemu członkowi rodziny, a pijana matka trafiła do policyjnej celi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad promil alkoholu w organizmie.

To nie pierwsza taka sytuacja

Jak wstępnie ustalili policjanci, nie jest to pierwsze takie postępowanie zatrzymanej kobiety. Z ustaleń wynika, że podejrzana wielokrotnie wyzywała syna słowami obelżywymi, krzyczała na niego i kilkukrotnie zamykała w piwnicy pod podłogą.  

Po wytrzeźwieniu 37-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie przedstawiony został jej zarzut znęcania się nad małoletnim synem ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta został objęta na czas trwającego postępowania policyjnym dozorem.

Decyzję o losach 37-latki i jej dziecka podejmie sąd.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Pijana matka na spacerze z niemowlakiem. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE