Ośrodek Hutnik na Bielanach już otwarty! Będą na nim trenować młodzi piłkarze i tenisiści

i

Autor: Miasto stołeczne Warszawa Ośrodek Hutnik na Bielanach już otwarty! Będą na nim trenować młodzi piłkarze i tenisiści

Ośrodek Hutnik na Bielanach już otwarty! Będą na nim trenować młodzi piłkarze i tenisiści

2021-08-25 20:09

Hutnik przy Marymonckiej w Warszawie już otwarty! Sportowy kompleks na Bielanach ma służyć piłkarzom i tenisistom. Są tam dwa boiska treningowe oraz cztery korty tenisowe. Trybuny po bokach są zadaszone i zmieszczą ponad 1300 osób. - To największa sportowa inwestycja w Warszawie ostatnich lat - mówił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Raport z anteny 25.08, godz.10

Hutnik już otwarty dla warszawiaków!

Stadion z trybunami, dwa boiska boczne i cztery korty tenisowe – te obiekty składają się na zrewitalizowany Ośrodek Hutnik na Bielanach. Na tę inwestycję miasto stołeczne Warszawa przeznaczyło ponad 48 milionów złotych.

- Zawsze gdy mówię o warszawskim sporcie, to przypominam, że to nie tylko duże kluby, jak Legia czy Polonia, ale również te mniejsze ośrodki, z których również jesteśmy bardzo dumni i które trzeba wspierać. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki staraniom nas wszystkich jesteśmy dzisiaj na zrewitalizowanym stadionie Hutnik, który będzie służył rozwojowi następnych pokoleń – powiedział na otwarciu Ośrodka Hutnik prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Ośrodek Hutnik to ponad 45 lat sportowej historii. Dzięki 48 milionom złotych z miejskiego budżetu władzom Warszawy udało się przebudować i dostosować do potrzeb mieszkańców prawie 10 hektarów terenu na warszawskich Bielanach.

Czytaj także: KOMUNIKACJA MIEJSKA w WARSZAWIE - zmiany po wakacjach

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy