Osiem zdjęć w osiem godzin. Warszawiacy wyruszą z aparatami w miasto

2022-09-09 10:10
aparat fotograficzny
Autor: pixabay.pl Znika Photoblog

Będą mieli osiem godzin na wykonanie ośmiu różnych zdjęć i... nie znają jeszcze ich głównego tematu. Startuje kolejna edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego. Impreza od lat odbywa się na całym świecie, między innymi w Berlinie czy Sztokholmie pod nazwą "Photomarathon".

Różnorodna tematyka

Każda edycja ma swój temat przewodni. W 2018 miały one dotyczyć tematu "Warszawa", w 2019 "Życie w wielkim mieście", potem nastąpiła dwuletnia przerwa w związku z pandemią, a teraz temat to... jedna niewiadoma! Uczestnicy dowiedzą się jaki on będzie... na starcie! W trakcie trwania wyzwania obowiązują dwie żelazne zasady.

- Po pierwsze kolejność chronologiczna robionych zdjęć, po drugie brak edycji. fotografowie mogą korzystać z filtrów, wcześniejszych ustawień, ale przed naciśnięciem spustu migawki - mówi Ewelina Karpińska - organizatorka wydarzenia.

Ta edycja niesie za sobą wiele zmian dla uczestników. Po raz pierwszy do wykonywania zdjęć będzie można użyć kamer w smartfonach. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 12 października w Pałacu Kultury i Nauki w trakcie uroczystej gali.

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo boomer?
Szaleńczy rajd pijanego 21-latka. Co on wyprawiał?!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE