Lotnisko Chopina

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Zdjęcie ilustracyjne

Zmiany w ruchu lotniczym

Odwołane loty do Niemiec i Izraela. Strajki wstrzymały samoloty

2023-03-27 12:52

Nie odbędą się loty PLL LOT i Lufthansy m.in. do Stuttgartu, Monachium, Frankfurtu, a także LOT-u z Tel Awiwu. Decyzja o zawieszeniu rejsów spowodowana jest poniedziałkowymi strajkami w Niemczech i w Izraelu.

Strajk ostrzegawczy związków zawodowych kolei EVG i Verdi, który rozpoczął się o północy z niedzieli na poniedziałek sparaliżował w poniedziałek transport publiczny w Niemczech. Zatrzymał się ruch pociągów, autobusów i samolotów, dotknięte są również drogi wodne, autostrady i porty.

Czytaj także: Protest górników w Warszawie. Sprzeciwiają się "likwidacji polskiego górnictwa"

Lufthansa na kilka godzin przed rozpoczęciem strajku ostrzegawczego w Niemczech odwołała część lotów, powołując się na problemy techniczne u dostawców usług zewnętrznych.

Zawieszone loty powodu strajków

- Część rejsów z i do Niemiec została odwołana w zeszłym tygodniu. Chodzi o loty do Stuttgartu, Monachium, Frankfurtu zarówno LOT-u, jak i Lufthansy - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Lotniska Chopina.

Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski informował na Twitterze, że z powodu strajku generalnego w Niemczech zostaną odwołane rejsy na trasie z Warszawy do Frankfurtu, Stuttgartu i Monachium.

Pasażerowie mogą zmienić termin rejsu na stronie LOT-u lub u agentów.

Protesty w Izraelu

Kolejnym powodem zawieszenia połączeń lotniczych są trwające protesty w Izraelu. W poniedziałek w wyniku trwających w tym kraju protestów, wz. rządową reformą sądownictwa, wstrzymano odloty z lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie.

- Mamy informacje o odwołaniu rejsów z Tel Awiwu do Warszawy. Chodzi o rejs czarterowy Travel Service i jeden rejs LOT-u - przekazało Lotnisko Chopina. Zgodnie z rozkładem w poniedziałek LOT ma trzy rejsy z Tel Awiwu. Jeden poranny przyleciał do Warszawy, drugi ma lądować w okolicach 15. Wieczorny jest odwołany. Z kolei z Warszawy LOT ma dwa rejsy tego dnia - o godz. 14 i 23.

- Sytuacja może się zmienić. Zalecamy śledzić informacje przekazywane przez przewoźników - przekazało lotnisko.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W ubiegłym roku lotnisko odprawiło ponad 14,4 mln podróżnych.

Zobacz zdjęcia: Samolot Air Force One na Lotnisku Chopina. Joe Biden wraca do USA

Niebiańskim samolotem lecą w poślubną podróż
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE