Odnaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

i

Autor: KPP Zwoleń

Znalezisko w powiecie zwoleńskim

Odnaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

W miejscowości Rudki znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. - Patrol saperski usunął niewybuch oraz dokonał sprawdzenia terenu, na miejscu nie znaleziono żadnych innych materiałów niebezpiecznych - powiedziała mł. asp. Katarzyna Słyk, oficer prasowy KPP w Zwoleniu.

Mazowieckie: znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej

W środę, 29 marca, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu zostali powiadomieni o znalezieniu niewybuchu podczas prac ziemnych prowadzonych w miejscowości Rudki (gmina Przyłęk).

Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez policyjny patrol do czasu przybycia saperów. - Jeszcze tego samego dnia patrol saperski usunął niewybuch oraz dokonał sprawdzenia terenu; na miejscu nie znaleziono żadnych innych materiałów niebezpiecznych - powiedziała mł. asp. Katarzyna Słyk, oficer prasowy KPP w Zwoleniu w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Policjanci przypomina, że mimo upływu wielu lat, na obszarze całej Polski ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewypałów i niewybuchów. 

- Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji - dodają mundurowi. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE