Oddawanie krwi w Łazienkach Królewskich - DATA i GODZINY akcji "Królewski dar"

2021-07-24 10:45
Krwiodawstwo
Autor: ec-jpr flickr.com Krwiodawstwo

W niedzielę w Łazienkach Królewskich będzie można oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych w ramach corocznej akcji "Królewski dar". To już szósta edycja akcji. W poprzednich udało się zebrać ponad 262 litrów krwi od 582 krwiodawców.

Królewski dar - godziny akcji RCK w Łazienkach Królewskich

Akcja odbędzie się w godz. 11-16 nieopodal Pałacu Myślewickiego. Stanie tam autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, czyli tzw. mobilny punkt poboru krwi. "Każdy, kto przekaże dar krwi, otrzyma upominek" - informują organizatorzy. W związku z sytuacją epidemiczną tegoroczna, szósta edycja akcji "Królewski dar" zostanie przeprowadzona z zachowaniem zaostrzonych procedur bezpieczeństwa. Oddanie krwi będzie więc całkowicie bezpieczne.

Przy ambulansie stanie namiot, w którym przeprowadzana zostanie wstępna rekrutacja dawców - dezynfekcja dłoni, założenie maseczki ochronnej, pomiar temperatury (termometrem bezdotykowym) oraz zebranie wywiadu epidemiologicznego. "Dopiero po pomyślnym przejściu wstępnego wywiadu krwiodawca będzie mógł wejść do ambulansu RCKiK i kontynuować standardowe procedury związane z kwalifikowaniem do oddania krwi" - podkreślają organizatorzy.

Pekhart dostał wyjątkowy prezent! Legenda dla niego to zrobiła

Dotychczas zebrano 262 litrów krwi

Łazienki Królewskie organizują akcję "Królewski dar" wspólnie z dwiema rezydencjami królewskimi - Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (akcja odbyła się 11 lipca) i Zamkiem Królewskim (akcja odbyła się 18 lipca), a także z Klubem Honorowych Dawców Krwi "Dar Serca", Narodowym Centrum Krwi oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz fundacją DKMS. Dotychczas w ramach akcji "Królewski dar" udało się zebrać ponad 262 litrów krwi od 582 krwiodawców i zarejestrować 633 potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE