Od 4.01.2021 zapłacimy więcej za parkowanie w Warszawie. Jakie są nowe ceny?

2021-01-04 8:02
Abonament mieszkańca w Warszawie
Autor: fot. ZDM Abonament mieszkańca w Warszawie

Od 4 stycznia w życie wchodzą nowe stawki za parkowanie pojazdów w Warszawie. Nowe, czyli wyższe. Pierwsza godzina idzie w górę o 30 proc., wzrośnie też opłata za każdą kolejną godzinę. Ile zapłacimy za parkowanie w Warszawy od 4.01.2021r.?

ESKA XD #013

Wyższe ceny za parkowanie w Warszawie

Od 4.01.2021 roku w Warszawie obowiązują nowe stawki za parkowanie. Pierwsza godzina idzie w górę o 30 procent - z 3 złotych na 3,90 zł. Wzrośnie też opłata za każdą kolejną godzinę. - Ustalona kilkanaście lat temu stawka przestała spełniać swoją rolę polegającą na wymuszeniu rotacji pojazdów na miejscach postojowych, ale także strefa płatnego parkowania przy tak niskich stawkach tak naprawdę nie spełnia swojej roli - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Czytaj także: Abonament mieszkańca w strefie płatnego parkowania! "W skali roku będzie taniej"

Druga godzina postoju to dodatkowe 4, 60 zł, a trzecia będzie kosztowała 5,50. Czwarta i każda kolejna to dodatkowe 3 zł 90 gr.

Zapłacimy więcej i... dłużej!

Za parkowanie zapłacimy więcej i będziemy za nie płacili dłużej. Opłaty będą obowiązywały nie tak jak do tej pory - do godz. 18.00, tylko do 20.00. W związku z technicznymi przygotowaniami do wprowadzenia zmian od 30 grudnia od godz. 18 do 4 stycznia do godz. 8 nie można było wnosić opłat w parkomatach i przy pomocy telefonu. Dla kierowców nie zmieniło to wiele, bo w tym okresie parkowanie i tak było bezpłatne.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE