Abonament mieszkańca w strefie płatnego parkowania! "W skali roku będzie taniej"

2020-08-07 15:03 Alina Makarczuk
Abonament mieszkańca w Warszawie
Autor: fot. ZDM Abonament mieszkańca w Warszawie

Mieszkańcy Woli i Pragi Północ zaparkują za 30 zł rocznie! Dziś Warszawa ruszyła z wydawaniem abonamentów mieszkańca dla osób zameldowanych na terenie dzielnic Wola i Praga-Północ, które we wrześniu dołączą do strefy płatnego parkowania. Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

Ma być wygodniej i taniej! W piątek 7 sierpnia Warszawa ruszyła z wydawaniem abonamentów mieszkańcom ​w Strefie Płatnego Parkowania na Woli i Pradze Północ. To im pozwoli parkować samochód w pobliżu domu za 30 złotych rocznie! Wnioski można składać od piątku w punktach obsługi pasażera na stacjach metra Rondo ONZ oraz Trocka. W znalezieniu parkingów ma pomóc interaktywna mapa parkomatów, która jest dostępna na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

- To ułatwi mieszkańcom parkowanie w okolicach domu. Aby dostać abonament mieszkańca - trzeba być zameldowanym w na terenie Strefy Płatnego Parkowania i być użytkownikiem auta. Wszystkie szczegóły dotyczące wniosków i opłat znajdziecie na stronie ZDM-u - mówi Jakub Dybalski, rzecznik stołecznego ZDM-u.

Już we wrześniu Wola i Praga-Północ zostaną włączone do warszawskiej strefy płatnego parkowania. Na Pradze nowa strefa obejmie kilkadziesiąt ulic i łącznie blisko 23 km, a na Woli blisko sto.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.