autobus

i

Autor: Flickr / Janusz Jakubowski

Obchody 11 listopada 2022 w Warszawie spowodują utrudnienia. Jak pojadą autobusy i tramwaje?

2022-11-10 20:57

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości w Warszawie planowanych jest wiele wydarzeń. Wśród nich znajdą się między innymi Marsz Niepodległości, Antyfaszystowskie Street Party, czy Bieg Niepodległości. Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni więc przygotować się na utrudnienia.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Warszawie - wydarzenia

Na 11 listopada w samej Warszawie zaplanowano już dzisiątki wydarzeń. Zarejestrowano również 20 różnych zgromadzeń, w większości organizowanych w centrum miasta. To przełoży się oczywiście na liczne utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Warszawie - utrudnienia 

- Dwa największe wydarzenia, które będą miały wpływ na funkcjonowanie WTP, to Bieg Niepodległości oraz Marsz Niepodległości, a także wyłączenie z ruchu Krakowskiego Przedmieścia - przekazali przedstawiciele Warszawskiego Transportu Publicznego.

Na ten moment wiadomo już, jak będą wyglądały utrudnienia na trasie Biegu Niepodległości. Trudno to jednak określić w przypadku Marszu Niepodległości. Warto będzie więc na bieżąco sprawdzać godziny i dokładne trasy objazdowe dla stołecznych autobusów i tramwajów.

Jako że czasowo centrum może się okazać nieprzejezdne dla naziemnej komunikacji miejskiej, WTP apeluje o wybieranie innych środków transportu. - Zachęcamy do korzystania z metra oraz połączeń kolejowych – Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi. W piątek w godz. 11.00-19.00 metro będzie kursowało częściej niż w standardowy dzień świąteczny – M1 co ok. 4 min., M2 co ok. 5 min. W razie potrzeby do ruchu skierujemy dodatkowe składy. Przypominamy, że obowiązuje wzajemne honorowanie biletów wszystkich rodzajów WTP i KM - zaznaczono.

Pasażerowie będą mogli na bieżąco sprawdzać zmiany na stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych WTP. Dodatkowo na ulicach pojawią się informatorzy.

Czytaj również: Warszawa przygotowuje się do Marszu Niepodległości. Ustawiane będą betonowe zapory

Autobusy i tramwaje 11 listopada w Warszawie

Jakich dokładnie utrudnień należy się spodziewać? WTP zaznacza, że objazdy zostaną rozplanowane według najbliższych przejezdnych i dostępnych ciągów komunikacyjnych. Poza tym:

  • Trasa linii 518 zostanie skrócona do Metra Marymont;
  • W centrum zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii: 4, 13, 22 i 78. Zamiast nich pojedzie linia tramwajowa 72: OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. "Solidarności”"– most Śląsko-Dąbrowski – al. "Solidarności" – Targowa – 11 Listopada – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI;
  • Na trasy zmienione zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 15, 17, 20, 23, 24, 26, 33, 35, 72.

Czytaj również: Alior Bank ostrzega klientów. W Black Friday przez oszustów można stracić ogromne pieniądze

- W zależności od aktualnej sytuacji na ulicach, wprowadzanych wyłączeń ruchu drogowego i tramwajowego, trasy linii mogą skracane, dzielone na funkcjonujące odcinki, a tramwaje kierowane na trasy objazdowe - podkreślili przedstawiciele WTP.

Trzaskowski pochwalił się autobusem na wodór. Miasta nie stać jest na jego zakup
Listen to "Patriota, czyli kto?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE