Nowy mural z Krzysztofem Krawczykiem na Ursynowie

i

Autor: Facebook/Burmistrz Ursynowa

Kolorowy akcent

Nowy mural Krzysztofa Krawczyka na Ursynowie. Wkrótce oficjalne odsłonięcie

2023-03-24 11:24

Upamiętnianie lubianych artystów na warszawskich muralach jest coraz powszechniejszą praktyką. Tym razem na Ursynowie namalowano gigantyczny wizerunek Krzysztofa Krawczyka. Wkrótce nastąpi oficjalne odsłonięcie dzieła, które powstało w ekspresowym tempie. Trwają prace nad ostatnimi szlifami.

Mural Krzysztofa Krawczyka na Ursynowie

Upamiętnianie znanych artystów na warszawskich muralach staje się coraz powszechniejszą praktyką. Tym razem swój kawałek miejskiej przestrzeni otrzymał Krzysztof Krawczyk.

Już 12 kwietnia 2023 roku, na warszawskim Ursynowie odbędzie się oficjalne odsłonięcie muralu z wizerunkiem Krzysztofa Krawczyka. Kolorowa grafika, znajdująca się na północnej ścianie bloku przy ul. Barwnej 8 została już ukończona. Autorem tego dzieła jest Łukasz Zasadni z "Nietak - Malowanie Artystyczne".

Czytaj także: Mural Zdzisława Beksińskiego powstanie w Warszawie? Grafika robi wrażenie

Zmarły 5 kwietnia 2021 roku, wybitny piosenkarz Krzysztof Krawczyk, na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, mieszkał w bloku przy ul. Pięciolinii 10, znajdującej się na Ursynowie. Władze dzielnicy postanowiły więc upamiętnić artystę.

Niesamowite tempo powstania muralu

Na wydarzenie została zaproszona m.in. żona legendarnego artysty oraz jego menadżer. Mural powstał w bardzo szybkim tempie, gdyż prace nad nim rozpoczęły się na początku tego tygodnia. Wszystko nabrało już realnego, pięknego kształtu.

- Jesteśmy już po odbiorach najnowszego muralu przedstawiającego Krzysztofa Krawczyka. Mural w ekspresowym tempie wykonany został przez laureata konkursu na ten właśnie mural, czyli "Nietak - Malowanie Artystyczne". Już niedługo oficjalne otwarcie - potwierdził w mediach społecznościowych Klaudiusz Ostrowski, zastępca burmistrza Ursynowa.

Czytaj także: Nowy mural w Warszawie. Sprawdźcie, gdzie jest i jak wygląda!

Konkurs dla grafików na projekt dzieła został ogłoszony jesienią ubiegłego roku. Ostatecznie wybrano 28 projektów, a następnie doszło do wyłonienia finałowej siódemki. Zwycięską grafiką okazał się projekt Łukasza Zasadniego.

Energetyczny mural artysty z Rudy Śląskiej przedstawia Krzysztofa Krawczyka z końca lat 70. XX wieku. W prawym górnym rogu grafiki widzimy napis: "Witamy na Ursynowie" - tytuł piosenki Krawczyka, na której śpiewa o swoim osiedlu. Widnieje tam logo dzielnicy i podpis wokalisty. Z pewnością stanie się on punktem charakterystycznym Ursynowa.

Zobacz zdjęcia: Nowa spalarnia w Warszawie. Śmieci mieszkańców ogrzeją miasto

Nastolatkowie terroryzowali osiedle na Ursynowie. Mieszkańcy są przerażeni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE