Nowe mieszkania komunalne na Pradze-Północ. Wkrótce rusza budowa

2023-01-24 11:56

Do nowych mieszkań komunalnych na Pradze-Północ będzie mogła wprowadzić się ok. 1/3 osób czekających obecnie na swój lokal komunalny. W nowym budynku na rogu ul. Szwedzkiej i Stolarskiej znajdą się 72 mieszkania. Przetarg na roboty budowlane zaplanowany jest na przełom stycznia i lutego. Budżet inwestycji to 20 mln zł.

Nowe mieszkania komunalne w Warszawie

Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Praga-Północ Mateusz Kędzierski, przy ul. Szwedzkiej i Stolarskiej mają znaleźć się 72 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 2 839 m2. U zbiegu tych dwóch ulic powstaną dwie bryły połączone łącznikiem. Część budynku wysunięta na północ będzie składać się z siedmiu kondygnacji nadziemnych, a część południowa – z pięciu. Korytarz (łącznik) połączy je na poziomach: +2, +3, +4 i +5. Z uwagi na bliskość sąsiednich budynków zastosowano charakterystyczne uskoki w ścianach południowej i wschodniej. Tworzą je balkony, w których jedna ze ścian jest ustawiona skośnie względem płaszczyzny elewacji. W ten sposób z każdego z mieszkań będzie zapewniony optymalny widok w kierunku ulic okalających teren inwestycji. W nowym budynku znajdą się: 32 lokale 1-pokojowe, 30 lokali 2-pokojowych, 6 lokali 3-pokojowych i 4 lokale 4-pokojowe.

20 mln zł na nowe mieszkania

W połowie stycznia 2023 r. Dzielnica uzyskała ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Przetarg na roboty budowlane zaplanowany jest na przełom stycznia i lutego 2023 r. Budżet inwestycji wynosi 20 mln zł z możliwością zwiększenia o 10%. Aby obniżyć koszty, zaprojektowano budynek w postaci dwóch brył, dzięki czemu uniknięto kolizji z linią energetyczną, przebiegającą pod łącznikiem. Odsunięto też budynek od zabytkowej dawnej piekarni, dzięki czemu nie trzeba będzie przeznaczać środków na zabezpieczenie budynku oraz projekt nie będzie podlegał uzgodnieniom z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, co przyspiesza całą procedurę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE