Nowe Miasto nad Pilicą: 11 pracowników szpitala zarażonych koronawirusem

2020-03-19 18:04 STAN
Pracownicy szpitala zarażeni koronawirusem
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Pozytywny wynik testu otrzymało już 11 pracowników. Na wyniki czeka jeszcze kilkadziesiąt osób - personel, ale także pacjenci. Zaczyna brakować lekarzy, ale szpital nadal funkcjonuje.

Jak podkreślono, w placówce zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. - Inspektorzy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą postępowanie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami i obejmują je kwarantanną – czytamy w komunikacie.

Osoby, co do których istnieje podejrzenie zakażenia się wirusem SARS-Cov-2, zostały odsunięte od pracy i zostały objęte kwarantanną. Na wyniki wykonanych w środę badań czeka około 60 osób z personelu, obsługi szpitala i pacjentów, którzy mieli styczność z zarażonymi koronawirusem.

Próbki do badań pobrano w sumie od 34 pracowników grójeckiego szpitala. W czwartek przyszło potwierdzenie badań, że zarażone koronawirusem są też 4 pielęgniarki z oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu.

Do szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą został wezwany wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Jadę do Nowego Miasta nad Pilicą. Zostałem skierowany tam przez wojewodę, jako, że ważne jest, by wzmocnić ich tam, zachować spokój, zimną krew, bo niestety zostało tam zakażonych wielu pracowników służby zdrowia. Nie wiem jeszcze jak wygląda tu sytuacja, jeśli chodzi o pacjentów. Nie wiem czy będę dyżurował, jestem oczywiście na to przygotowany - powiedział Stanisław Karczewski.

Karczewski jest lekarzem specjalistą chirurgii ogólnej. Był zatrudniony w szpitalu rejonowym w Nowym Mieście nad Pilicą; był tam wówczas m.in. dyrektorem szpitala, następnie objął stanowisko ordynatora oddziału chirurgicznego.

Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.